Cashout już nie istnieje

smutna kobieta wskazuje mężczyźnie coś na dokumencie
Nie wszystkie firmy pożyczkowe odnoszą sukces. Cashout znika z rynku.

Cashout była jedną z nowych i dobrze niezorganizowanych jeszcze firm pożyczkowych. Powstała w 2012 roku i swoją działalność prowadziła do połowy roku 2013. Zamknięcie działalności związane było ze zlikwidowaniem treści dotychczasowej strony internetowej, bez żadnej notki prasowej, bez poinformowania o tym swoich potencjalnych klientów oraz byłych i obecnych pożyczkobiorców.

Cashout.pl – co dzieje się z firmą?

Strona internetowa firmy powróciła do życia, jednak pod zmienioną, zminimalizowaną szatą graficzną. Nie znajdziemy już tutaj oferty chwilówek, chociaż główna strona wita nas następującą informacją:

Twoja pożyczka w Cashout jest bliżej niż myślisz. Nawet do 10000zł pożyczki dla osób z całej polski. Wybierz naszą pożyczę a nie pożałujesz. Nawet jeśli masz złą historię w BIK masz szansę otrzymać pożyczkę aż do 10000zł. Przekonaj się jakie to proste.

Firma jednak nie udziela już pożyczek, więc jest to jawne wprowadzanie potencjalnego klienta w błąd, zwłaszcza, że informacja umieszczona jest na stronie podpiętej pod oficjalną, byłą stronę firmy Cashout, służącej wcześniej do składania wniosków pożyczkowych.

Obecna strona Cashout zarabia na reklamach

Właściciel rozreklamowanej marki Cashout zarabia obecnie na reklamach pochodzących ze strony, a odnoszących do partnerów Google oraz innych firm pożyczkowych. Nie wiadomo czy stroną dalej zarządza właściciel Cashout, czy domena została wykupiona przez osoby trzecie. W rejestracji domeny widnieje wpis o tym, że abonentem jest organizacja. Pasowałoby to więc do profilu firmy Cashout i argumentowało dalsze podtrzymywanie intratnej domeny w celu zarobkowym przez niezgodne z prawem informowanie potencjalnych klientów, czyli odwiedzających, o ofercie pożyczkowej, która przecież już nie istnieje.
Wpis pokazuje jednak, że obecnym abonentem strony jest firma EGI.PL Sp. z o.o., a więc niebezpośrednio będąca w upadłości Cashout.

Jak Cashout radziła sobie na rynku?

Polityka firmy była niezwykle dyskusyjna. Mogło to doprowadzić do jej upadku i zamknięcia. Nie wiadomo, czy zamknięcie firmy było związane z poszkodowaniem finansowym osób trzecich, byłych klientów firmy.
Pożyczki w Cashout były po pierwsze pożyczkami bardzo drogimi. Po drugie sam przelew rejestracyjny, jeszcze przed dostaniem odpowiedzi na wniosek pożyczkowy, kosztował klientów aż 5 zł. Dodatkową opłatą była również wpłata wstępna w wysokości 60 zł, opłacana również jeszcze przed podjęciem przez firmę decyzji o udzieleniu nam pożyczki. Zapis w regulaminie zabezpieczał firmę przed zwrotem tej kwoty.
Zapis w regulaminie pożyczkowym firmy:

Pożyczkobiorca wpłaca kwotę 60zł. (…) W sytuacji negatywnej weryfikacji nie podlega ona zwrotowi.

Koniec firmy Cashout jest definitywny

Spółka została zgłoszona do likwidacji w grudniu 2013 roku przez uchwałę zarządu firmy. Zarząd był jednak jednoosobowy i decyzja ta w pełni podjęta została przez reprezentanta firmy Paulinę Van Beek.
Krajowy Rejestr Sądowy podaje, że spółka wciąż jest w trakcie likwidacji, a więc sprawa zamknięcia nie została do końca sfinalizowana. Czy wiążą się z tym jakiekolwiek nadużycia finansowe? Tego niestety nie wiadomo.
Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek informacje o upadającym Cashout, to prosimy o informację w komentarzu. Wraz z naszymi innymi czytelnikami będziemy za to niezwykle wdzięczni!