Karta kredytowa Cardina

Cardina to nowej generacji karta kredytowa pozabankowa, która umożliwia korzystanie ze środków finansowych do 3 000 zł. Spółka Cardina z siedzibą w Warszawie otrzymała 2017 roku licencje Krajowej Instytucji Płatniczej dzięki czemu może zaoferować swoim klientom kartę, za którą płacą jedynie podczas korzystania z dostępnych pieniędzy. Firma współpracuje z Santader Consumer Bank oraz Master Card.

Karta Cardina

logo cardinaPozabankowy wydawca kart płatniczych proponuje kartę Cardina, na której udostępnia środki w wysokości od 600 do 5 000 zł. Umożliwia wykonanie transakcji bezgotówkowych oraz wypłatę pieniędzy w bankomatach oznaczonych logo Master Card. Dodatkowo klienci mają sposobność płacić za produkty zbliżeniowo, a do kwoty 50 zł nie jest wymagane potwierdzenie PIN. Jednorazowo można posiadać tylko jedną kartę, za którą klient płaci jedynie podczas korzystania. Nowi klienci mogą ubiegać się o maksymalną kwotę 1500 zł. Zwiększenie limitu na karcie odbywa się drogą telefoniczną, mailową lub za pomocą panelu klienta. Okres kredytowania wynosi 12 miesięcy, natomiast termin ważności kart to zwykle 2-3 lata.

Warunki, jakie należy spełniać by ubiegać się o kartę Cardina

  • obywatelstwo polskie
  • wiek od 20 do 75 lat
  • dysponowanie aktywnym numerem telefonu komórkowego

Ostateczna kwota dostępna na karcie płatniczej zależy od zdolności kredytowej konsumenta. Podczas analizy wniosku klient zostanie sprawdzony w bazie KBIG, BIG InfoMonitor oraz Credit Check Consumer.

Jak wnioskować o kartę Cardina?

By wnioskować o kartę Cardina należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej. Niezbędne jest podanie danych osobowych z dowodu osobistego, numeru rachunku bankowego oraz danych kontaktowych (adres mailowy, telefon komórkowy). Po uzyskaniu zgody na udostępnienie karty, klient zostanie poproszony o zweryfikowanie rachunku bankowego przez przelew 1 grosza na wskazane konto firmy. Aktywacji otrzymanej karty dokonuje się telefonicznie. Uprzednio należy przygotować dowód osobisty oraz samą kartę Cardina. Ten sam numer infolinii służy również do zastrzeżenia naszej karty.

Spłacanie zadłużenia na karcie

Klient wraz z kartą ubiega się także o środki finansowe, z których będzie mógł korzystać. Zadłużenie nie trzeba regulować co miesiąc, wystarczy natomiast spłata minimalnej kwoty 15 zł. Informacja o minimalnej kwocie, jaką należy zwrócić zostanie przekazana drogą mailową z miesięcznym podsumowaniem wszystkich wypłat. limit na karcie jest odnawialny, co oznacza, że po każdej spłacie wzrasta kwota dostępnych środków finansowych.