Pożyczki pozabankowe online – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach coraz więcej czynności wykonujemy przez internet. Po pierwsze jest to wygodniejsze, po drugie szybsze, po trzecie często wymaga od nas mniejszych nakładów finansowych. Z tego też względu firmy pożyczkowe coraz częściej udzielają pożyczek pozabankowych online. Stanowią one jedne z najłatwiej dostępnych form wsparcia finansowego. Co więc warto wiedzieć o tego typu pożyczkach? Jakie są ich zalety? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

skarbonki

Pożyczki pozabankowe online

Sektor pozabankowy jest obecnie niezwykle prężnie rozwijającą się gałęzią rynku finansowego. Należące do niego firmy oferują swoim klientom – niejednokrotnie jedyną – alternatywę dla tradycyjnych kredytów udzielanych w bankach. Umożliwiają im mianowicie skorzystanie z tzw. pożyczek pozabankowych. Charakteryzują się one znacznie mniej rygorystycznymi wymaganiami w stosunku do konsumentów. W Polsce działa wiele firm pożyczkowych np. Lendon, Vivus, Wonga.

Pożyczka a kredyt – jaka jest różnica?

Przede wszystkim – jak już zostało wspomniane – pożyczki pozabankowe są znacznie łatwiej dostępne dla klientów niż tradycyjne kredyty. W związku ze znacznie mniej rygorystycznym systemem przyznawania pożyczek obydwa te rozwiązania różnią się od siebie między innymi możliwą do uzyskania kwotą. Nie oznacza to jednak, że osoby o niższym scoringu nie mają możliwości uzyskania większej kwoty pieniędzy. Mogą one skorzystać z oferty pożyczek pozabankowych na raty.

Zalety pożyczek pozabankowych

Jedną z głównych zalet pożyczek pozabankowych jest to, że są znacznie łatwiej dostępne i mogą być udzielone nawet osobom, którym bank odmówił kredytu. Dlatego też z tego rozwiązania często korzystają osoby bezrobotne, pracujące na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, nieposiadające zdolności kredytowej z innych powodów, ze złą historią BIK czy też zadłużone. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczki pozabankowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób o niskim poziomie scoringu (czyli mało wiarygodne finansowo dla banków).

Kolejną zaletą internetowych pożyczek pozabankowych jest wygoda związana z procedurą ich zaciągania. Można tego mianowicie dokonać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać ofertę, przejść na stronę pożyczkodawcy, określić parametry pożyczki oraz wypełnić wniosek. Następnie pożyczkodawca musi dokonać weryfikacji tożsamości wnioskodawcy. Najczęściej dokonuje się jej poprzez przelew weryfikacyjny (zwykle na kwotę w wysokości 1 zł). Zdarza się też, że firmy udzielające pożyczek pozabankowych stosują aplikacje weryfikujące tożsamość oraz tzw. wypłata GIRO.

Istotną zaletą pożyczek pozabankowych jest brak karty kredytowej. Wielu z nas już taką kartę posiada. I całkiem spora część chciałaby się jej pozbyć! Dlatego też pożyczki pozabankowe mogą być dobrym rozwiązaniem. Szczególnie dotyczy to osób pracujących na własny rachunek – studentów, freelancerów czy też osób prowadzących własną działalność.

Niezwykle istotną zaletą pożyczek pozabankowych jest również znacznie krótszy czas uzyskiwania potrzebnej gotówki. Wynika to z faktu, że instytucje udzielające tego typu pożyczek nie sprawdzają aż tak dogłębnie wiarygodności finansowej konsumentów. Dzięki temu można uniknąć licznych formalności, które wbrew pozorom zabierają sporo cennego czasu.

Ostatnią zaletą pożyczek pozabankowych, o której warto wspomnieć, jest możliwość skorzystania z obsługi domowej, stanowiącej alternatywę dla konieczności opiekowania się swoimi kredytami na własną rękę. Oferta ta polega na umówieniu się z przedstawicielem instytucji na regularne przyjazdy do naszego domu w celu opłacenia raty pożyczki. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której zapomnimy o spłacie kolejnej raty.