Najlepsze kredyty samochodowe

Dzisiaj trudno się obyć bez swojego środka lokomocji. Droga do pracy, wyjazdy służbowe ale również te na wakacje wymagają od nas przyzwoitego auta. Dzięki niemu łatwiej dostać się do punktu docelowego co zdecydowanie skraca czas przemieszczania się. Wiedzą o tym producenci samochodów, dlatego co roku wypuszczają nowe modele znanych marek. Przyciągają w ten sposób nasz wzrok a dodatkowo oferują liczne promocje. Jednak dla przeciętnego Polaka ciężka jest wyłożyć gotówkę na zakup pojazdu. Im wyższej klasy samochód tym trudniej nam zrealizować takie wydatek. Dlatego często sięgamy po pożyczki. Jednak zamiast tradycyjnej pożyczki gotówkowej warto skorzystać z kredytu samochodowego. Jest on bowiem korzystniej oprocentowany, zatem wygodniej będzie nam go spłacać w comiesięcznych ratach. Auto staje się bowiem zabezpieczaniem samego kredytu, podobnie jak nieruchomość hipoteką. Wiele instytucji bankowych proponuje tego rodzaju zobowiązania finansowe. Przedstawiamy porównanie poszczególnych ofert banków oferujących kredyt samochodowy.

Najlepsze kredyty samochodowe

 Maksymalna kwota [zł]Maksymalny okres kredytowania [miesiące]50 000/72 miesiące
mBank400 0001207,47
Getin Bank70 0001448,17
Santander Consumer Bank9610,77
Inbank50 0007210,78
BGŻ BNP Paribas500 00012011,90

Jedynie kilka banków świadczy tradycyjny kredyt samochodowy. Dlatego tak niewiele jest ofert. Wynika to z faktu, że wiele instytucji z sektora bankowego przeszło z typowego kredytu samochodowego na kredyt gotówkowy.

mBank ma do zaproponowania najlepsze warunki kredytowania. Zobowiązanie można zaciągnąć zarówno na finansowanie zakupu samochodu używanego jak i nowego. Obok pojazdu osobowego możliwy jest także kredyt na motor czy skuter. Maksymalna kwota kredytu to 400 000 zł okres spłaty zaś 10 lat. Może pokryć nawet 125% wartości samego auta. Prowizja za jego udzielenie mieści się w granicach od 0 do 10%. Getinbank oferuje autokredyt z możliwością pokrycia 150% kosztów pojazdu. Finansowanie obejmuje samochody nowe oraz używane, także te sprowadzone spoza granic Polski. Santander Consumer Bank nie podaje na stronie internetowej maksymalnej kwoty kredytu samochodowego. Proponuje finansowanie na okres 6-96 miesięcy na pojazdy nowe i używane, osobowe oraz dostawcze. Z kolei kredyt samochodowy w Inbank to szansa na 50 000 zł. Proces ubiegania się o zobowiązanie jest całkowicie online, przez co wszelkie formalności skrócone są do minimum. BGŻ BNP Paribas udziela najwyższych kwot kredytu na zakup auta. Bowiem mogą sięgać nawet 500 000 zł. Obok tradycyjnego samochodu można za pieniądze uzyskane od banku kupić skuter, motor lub nawet jacht.