Zorganizuj urodzinki swojemu dziecku, co załatwić? Ile to kosztuje?

Każde urodzinki naszego dziecka są wyjątkowe. Warto celebrować te dni, aby w pamięci pozostały miłe wspomnienia na lata. Kiedy organizujemy dziecku urodziny, imieniny, imprezę z okazji Dnia Dziecka, pokazujemy mu, że jest dla nas ważne. Jak zorganizować takie urodzinki? I ile to kosztuje?

Zacznij od pomysłu!

Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu, a przy okazji oszczędzić sobie trochę pracy, warto zdecydować się na tematyczną imprezę urodzinową. Motywem przewodnim może być ulubiona bajka dziecka, albo zagadnienia takie jak: piraci, zoo, las itd. Wybranie tematu imprezy to połowa sukcesu, wszystkie elementy dopasowujemy właśnie pod tę decyzję. Co warto zorganizować?

urodziny dziecka

Wystrój pomieszczenia

Jeżeli decydujesz się na skromną opcję, to tak naprawdę, wystrojem pokoju dziecka, salonu, ogrodu, albo wynajętego pomieszczenia może być kilka balonów. Opcja bardziej rozbudowana obejmuje kolorowe plakaty, zdjęcia dzieci, girlandy itp.

Pewnym pomysłem na dekorację może być także rzutnik z wyświetlanym filmem, piosenkami dziecięcymi. W zależności od potrzeb koszt takiego wystroju wynosi od 50 do 500 zł. Cena wzrośnie też, jeżeli zdecydujesz się na wynajęcie salki urodzinowej. Zwykle jest to stawka godzinowa, która rośnie w zależności od tego, jakie usługi dodatkowe (np. animator) są zamówione.

Urodzinki – kto tu będzie animatorem?

Można samemu wcielić się w rolę zabawiającego maluchy. Jeżeli masz różne pomysły na zabawy i potrafisz zapanować nad grupką wesołych i biegających dzieci, jest to rola jak najbardziej dla ciebie. Jednak, jeżeli nie do końca widzisz siebie w stroju Myszki Miki, albo Minionka, a czas urodzinek swojego dziecka wolisz spędzić w towarzystwie innych rodziców, zdecyduj się na profesjonalnego animatora! Standardowa cena takiej usługi wynosi około 250 zł za 2 godziny. Koszt wzrasta, kiedy zamawiane są dodatkowe atrakcje, np. pokaz mydlanych baniek, albo malowanie buziek.

Przekąski dla dzieci – urodzinowe menu!

Najważniejszy jest tu oczywiście urodzinowy tort. Wszyscy na niego czekają! Możesz go wykonać samodzielnie. Wiele inspiracji znajdziesz po prostu w Internecie. Co prawda wykonywanie słodkich dekoracji z masy cukrowej będzie bardzo pracochłonne, ale może warto podjąć się tego zadania. Jeżeli jednak uważasz, że brakuje ci zdolności, albo nie masz wystarczającej ilości czasu, zamów gotowy tort. Koszt takiego cuda, które będzie ozdobione, w wybrany przez ciebie sposób, wynosi około 150 zł.

Kiedy brakuje środków na urodziny…

Po podsumowaniu kosztów urodzinkowych okazało się, że nie posiadasz odpowiednich środków na zorganizowanie wszystkiego, co sobie zaplanowałaś. Bardzo  możliwe że w pierwszej kolejności pomyślałaś o rezygnacji z niektórych atrakcji, aby całość zamknęła się w określonej kwocie. Wcale tak nie musi być! Potrzebne środki możesz uzyskać, kiedy skorzystasz z pożyczki krótkoterminowej, jaką proponuje np. firma Provident. Pożyczki, które mają niskie oprocentowanie, a ich spłatę można rozłożyć na raty to bardzo kuszące propozycje! Sprawdź ofertę pożyczek online i wybierz najlepszą opcję dla siebie.