Zaimo – szybkie i przejrzyste

Zaimo nie jest nową firmą pożyczkową, lecz nową marką prowadzoną przez Kredito24. Czego możemy się spodziewać po firmie? Ekspresowej decyzji pożyczkowej i pożyczek bez przymusu przesyłania jakichkolwiek dokumentów. Dodatkowo wszystkie infolinie dostępne są 7 dni w tygodni przez całą dobę. Również składane wnioski weryfikowane są na bieżąco.

Jak funkcjonuje Zaimo

rozmowa dwóch mężczyzn
Zaimo.pl jest nową marką firmy Kredito24.

Zaimo.pl jest stroną Kredito24 Polska Sp. Z o. o. z siedzibą w Warszawie. Znak towarowy jest zarejestrowany przez spółkę Kreditech Holding SSL GmbH. Przelewy pożyczek odbywają się za pośrednictwem, jak czytamy na stronie, „partnera biznesowego”. Oznaczać to może, że pożyczki nadal udzielane są bezpośrednio przez Kredito24, a więc również czas, w którym możliwe jest otrzymanie odpowiedzi na wniosek uzależniony jest od regulaminu samego Kredito24.

Czym Zaimo różni się od Kredito24?

Chociaż klient może wybrać kwotę kredytowania i okres kredytowania to jednak warunki umowy mogą się zmienić w wyniku obliczenia zdolności kredytowej. Każdy z osobna podchodzi do weryfikacji Zaimo i dostaje indywidualnie obliczoną zdolność kredytową.

Jak więc to działa?

 1. Klient wysyła wniosek z ustaloną kwotą i czasem kredytu
 2. Zaimo oblicza zdolność kredytową klienta
 3. Zaimo przedstawia indywidualną ofertę, poprawiony wniosek kredytowy klienta, odpowiednio dostosowany do jego sytuacji finansowej

Plusy i minusy postępowania Zaimo

Plusem wynikającym z indywidualnego obliczania zdolności kredytowej klientów jest fakt, że mniejsza część wniosków zostanie w ogóle odrzucona. Niestety część osób może także nie dostać pożyczki w pełnej formie, a jedynie pożyczkę zaproponowaną przez samą firmę, która może nie spełniać naszych oczekiwań.

Strona internetowa firmy

Prezencja Zaimo nie jest najlepsza. Chociaż Kredito24 postarało się o przygotowanie dość dobrej strony WWW, ze wszystkimi dostępnymi funkcjami (pełny panel klienta) oraz zabezpieczeniami (SSH, Comodo Secure, Norton Secured) to widać jednak pewne niedociągnięcia, które sprawiają, że Zaimo nie może zostać odebrane, jako marka całkiem profesjonalna oraz niezależna.

 • Błędy na stronie są nagminne
 • Pojawiają się literówki i słówka angielskie
 • Sam design strony nie nawiązuje w żaden sposób do pożyczek
 • Klient nie wie od razu, na jakiej stronie się znajduje

Chociaż na stronie głównej umieszczony jest kalkulator pożyczki, to niestety jest on zupełnie niefunkcjonalny. Nie można za jego pomocą obliczyć raty kredytu i spodziewanego RRSO.

Charakterystyka pożyczki

W Zaimo pożyczyć można od 500 zł do 6000 zł. Kwotę pożyczki rozłożyć można na raty: od 1 do 12 rat. Niestety nie wiadomo, czy najwyższe kwoty pożyczek dostępne są również klientom nowym. Powinno tak być według samej polityki firmy i formule obliczania zdolności kredytowej dla każdego klienta.

Jak aplikować o pożyczkę?

Aplikacja o pożyczkę jest bardzo prosta. Wniosek wypełnia się szybko i bezproblemowo:

Jakie dokumenty należy przygotować?

 • Należy przygotować jedynie dowód osobisty
 • Należy również posiadać konto bankowe

Rejestracja odbywa się za pomocą strony https://www.zaimo.pl/reg/step2. Po wysłaniu wniosku należy jeszcze uiścić opłatę weryfikacyjną w wysokości 1 grosza.

Problemy ze spłatą pożyczki

W razie problemów ze spłatą pożyczki firma prześle klientowi wezwanie do zapłaty w formie pisemnej lub w formie e-mail. Niestety koszt wezwania pokrywa w całości klient.

 • 40 zł zapłaty za każdorazowe wezwanie
 • Wezwanie wysyłane jest po 6, 20 i 30 dniach od dnia zapłaty
 • Firma przekazuje informacje o kliencie do firm windykacyjnych
 • Firma przekazuje informacje o kliencie do biur informacji gospodarczej (dla długów powyżej 200 zł)

Kontakt z Zaimo

Z firmą kontaktować się można za pomocą wiadomości e-mail bądź telefonicznie:

 • E-mail: info@zaimo.pl
 • Telefon: 022 3074627

Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00

1 thought on “Zaimo – szybkie i przejrzyste

 1. Mówiąc szczerze, nie widziałam wcześniej żadnej różnicy z Kredito24, cieszę się, że wpadłam na artykuł. Szkoda tylko, że koszty wezwania do zapłaty pokrywa klient, ale usługi wydają się być bezproblemowe, pozbawione zbędnych formalności i uczciwe. Design strony jest trochę nieadekwatny, ale w gruncie rzeczy wygląda estetycznie/

Comments are closed.