Jak wziąć pożyczkę online? Poradnik dla emeryta

Internet w życiu emeryta
Osoby po 60. roku życia doskonale radzą sobie z korzystaniem w Internetu i z powodzeniem odkrywają dobrodziejstwa sieci. Brylują w serwisach społecznościowych, ogłoszeniowych, kulinarnych, lifestylowych czy poradnikowych a także bez problemu potrafią połączyć się z bliskimi via Skype. To dla młodego pokolenia może wydać się absolutnym minimum, ale dla osób na emeryturze to dostateczna dawka wiedzy i rozrywki. Seniorzy doceniają użyteczność Internetu w codziennym życiu i często wymieniają się informacjami znalezionymi podczas przeglądania stron.
Krok dalej są te osoby, które oprócz celów rozrywkowych czy informacyjnych, korzystają przez Internet z banków, obsługują swoje konta a nawet pożyczają pieniądze…

Pożyczka online dla emeryta

Pożyczanie pieniędzy przez Internet jest proste i wymaga jedynie wypełnienia prostego formularza wniosku. Nie trzeba być specjalistą komputerowym i internetowym, aby wypełnić wniosek. Do złożenia wniosku potrzebny jest dokument tożsamości,  numer telefonu komórkowego i numer konta bankowego, na które będą udostępnione pieniądze. Strona https://www.wonga.pl/ prezentuje dwa warianty pożyczek, które różnią się maksymalną kwotą oraz okresem i sposobem spłaty. Pierwszy z nich to pożyczka krótkoterminowa do 1500 zł, którą należy spłacić w 60 dni. Dla osób potrzebujących pilnej pożyczki na krótki czas to bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej, że koszt pierwszej takiej pożyczki na  https://www.wonga.pl/ to tylko 10 zł. W przypadku chęci pożyczenia wyższej kwoty Wonga oferuje pożyczkę ratalną ze spłatą nawet do 60 miesięcy.

kobicie dłonie na klawiaturze laptopa

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku o pożyczkę na stronie wonga.com następuje weryfikacja klienta. W tym celu należy zrobić przelew na kwotę 10 zł z własnego konta w banku na konto wskazane przez wonga.com, aby potwierdzić swoje dane. Po poprawnej weryfikacji i sprawdzeniu czy pożyczka może być udzielona, wonga.com wysyła umowę do akceptacji. To już ostatni krok przed wysłaniem na konto klienta pieniędzy. W zależności od pory dnia, jeśli wniosek o pożyczkę składany jest w dzień roboczy, pieniądze mogą dotrzeć na konto klienta już w kolejny dzień roboczy.

Nie taki diabeł straszny – pożyczka online dla emeryta

Wnioskowanie o pożyczkę przez Internet po raz pierwszy może rodzić dodatkowe pytania czy wątpliwości. Wonga.com doskonale o tym wie, dlatego na swoich stronach  https://www.wonga.pl/ oferuje zdalną pomoc podczas każdego etapu składania wniosku. Wystarczy kliknąć w okno pojawiające się na stronie w prawym dolnym rogu i zadać pytanie poprzez czat z konsultantem. W ten sposób można zadać każde pytanie związane z pożyczaniem pieniędzy przez Internet i rozwiać wszelkie wątpliwości.