Wakacyjne plany – Chorwacja

Alternatywą do wakacji spędzonych nad Bałtykiem jest pobyt w jednym z krajów zlokalizowanych na południu Europy, gdzie pogoda nie bywa tak chimeryczna. Turyście bardzo chętnie goszczą w Hiszpanii, Portugalii, Grecji lub we Włoszech ale pod biorąc pod uwagę wydatki, jakie wiążą się z wyjazdem za granicę to Chorwacja cieszy się największym zainteresowaniem. Ten szczególnie upodobany przez Polaków obiekt podróży wakacyjnych, jest nie tylko tańszą opcją względem wymienionych krajów południowoeuropejskich ale także może nam zaoferować wiele unikalnych atrakcji za niewygórowaną cenę.

Dlaczego tak chętnie podróżujemy do Chorwacji

Grupka dzieci na wybrzeżu Chorwacji
Chorwackie wybrzeże goście wiele rodzin z dziećmi

Chorwacja słynie przede wszystkim z unikalnego ukształtowania terenu, zwłaszcza wybrzeża, które określa się mianem dalmatyńskiego. Tworzą go liczne wyspy oraz półwyspy dostarczając dodatkowych rozrywek dla wczasowiczów. Położone na wybrzeżu kraju miejscowości cechują się przyjaznym śródziemnomorskim klimatem, na który wpływ na sąsiedztwo Morza Adriatyckiego. Dogodnie usytuowane kurorty słyną z czystych plaż, cudownych widoków oraz morskich wycieczek. Chorwacja jest także idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, które mogą zaznać prawdziwej zabawy, słonecznych kąpieli oraz zasmakować wyjątkowych dań. Mówiąc o Dalmacji nie należy zapominać także o jedynych w swoim rodału zabytkach, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stare miasto w Dubrowniku, leżącym na południowym krańcu wybrzeża stanowi unikat na skale europejską i dla osób szczególnie ceniących sobie piękno architektury będzie wybornym obiektem.

A gdyby tak mieć własny kąt na chorwackim wybrzeżu

Ze względu na niesłabnącą popularność Chorwacji jako główny cel wizyt turystów z całego świata, nieruchomości w tym kraju cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Posiadanie własnego apartamentu lub domu stanowią nie tylko pozbycie się problemu związanych z poszukiwaniem i rezerwacją noclegów lecz są także doskonałą inwestycją z gwarancją zwrotu kosztów nabycia nieruchomości Chorwacji. W końcu turystów w tym regionie nigdy nie braku a okres letni w takich miejscowościach jak Split, Zadar czy Dubrownik to 100% obłożenie. Nic więc dziwnego, iż wiele agencji pośredniczących w sprzedaży nieruchomości w Chorwacji, tak jak choćby Honeste na stronie internetowej https://realestate-honeste.com notuje w ostatnich latach większy popyt na tego rodzaju inwestycje. Nie mniejszym wzięciem charakteryzują się także tereny pod budowę oraz luksusowe posiadłości, gdyż ich lokalizacja nad samym Adriatykiem jest po prostu spełnieniem marzeń