VIA SMS – minimum formalności

VIA SMS to firma pożyczkowa, której cechą charakterystyczną jest zminimalizowanie formalności związanych z otrzymywaniem pożyczek. Firma nie wymaga kopii dokumentów, ani zaświadczeń, wystarczy wypełniony wniosek i akceptacja warunków umowy pożyczkowej.

VIA SMS – strona internetowa

via sms zrzut strony
Tak wygląda strona www.viasms.pl

Odwiedzając stronę VIA SMS od razu rzuca się w oczy jej prosta budowa. Brak zdjęć i dużej ilości graficznych dodatków pozytywnie wpływa na odbiór tej strony. Niezaprzeczalnym atutem jest również prosty dostęp do informacji. Bardzo łatwo można znaleźć takie wiadomości jak np. kto pożycza pieniądze. Również przewodniki mówiące klientowi w jaki sposób zarejestrować się w serwisie czy wypełnić wniosek o pożyczkę są bardzo pomocne.

Kto pożycza pieniądze?

Za pośrednictwem strony viasms.pl pożyczek udziela łotewska firma VIA SMS Group. Firma powstała w 2009 roku i obecnie działa na terenie 7 państw europejskich. VIA SMS specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek do 2000 złotych.

Kto może pożyczyć pieniądze?

Pożyczki za pośrednictwem VIA SMS mogą zaciągnąć jedynie osoby, które ukończyły 20 rok życia oraz posiadają dobrą historię kredytową tzn. nie znajdują się na powszechnie dostępnych listach dłużników.

Ile, za ile i na jak długo można pożyczyć?

niemowlak i dużo banknotów
Formalności przy zaciąganiu chwilówki od VIA SMS są dziecinie łatwe.

VIA SMS udziela pożyczek na okres do 30 dni. Czas spłaty można ustalać samodzielnie na wybraną przez siebie ilość dni. Kwota do spłaty uzależniona jest od wysokości pożyczki oraz okresu spłaty. Przy okazji warto podkreślić, że każda spłacona pożyczka podnosi limit kredytowy klienta. Za pierwszym razem można pożyczyć do 500 zł. Kolejna pożyczka może wynosić do 1100 zł, maksymalną kwotę, czyli 2000 zł, można uzyskać po terminowym uregulowaniu czterech pożyczek.

Przykładowa pożyczka

W celu porównania ofert wybraliśmy pożyczkę w wysokości 500 zł na okres 30dni. W przypadku VIA SMS za pożyczone 500 zł zapłacimy 75 zł . Tym samym całkowita kwota do spłaty wynosić będzie 575 zł. Podana stopa RRSO wynosi 448%.

O czym jeszcze warto wiedzieć

Jeśli zdecydujesz się na zaciągniecie pożyczki w VIA SMS możesz być pozytywnie zdziwiony prostotą wnioskowania o pożyczkę. Przede wszystkim VIA SMS nie wymaga żadnych dokumentów. Wystarczy w formularzu rejestracyjnym wpisać dane osobowe, numer dowodu osobistego, numer telefonu i numer konta bankowego, na który będzie przelewana pożyczka. Uzupełnienie formularza jest jednorazowe, a kolejne pożyczki można uzyskać wypełniając krótki wniosek za pomocą internetu lub wysyłając wiadomość SMS.

Podsumowanie

Oferta VIA SMS dość znacznie wyróżnia się na rynku chwilówek. Przede wszystkim formalności zmniejszone są do minimum. Kolejną cechą jest wysokość pożyczki, gdyż większość firm udzielających chwilówek pożycza maksymalnie do 1000 zł. Warto zwrócić również uwagę na stosunkowo niskie koszty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć mikropożyczkę bez wątpienia warto przeanalizować dokładniej tę ofertę.