Uważaj na promocje

Polacy to naród, który ceni sobie oszczędność. Wielu z nas nadal ma przed oczami przysłowiowe półki z octem i musztardą oraz ciągły niedobór gotówki. Lata praktyki nauczyły nas korzystania z możliwości jakie dają promocje i wyprzedaże. Tylko czy na pewno to się opłaca?

Promocja – słowo wytrych

kobieta i ikony
Promocje mogą być naprawdę pomysłowe. Słyszałeś o darmowych pożyczkach?

Promocja to jedno z naszych ulubionych słów. Niemal wszędzie tam, gdzie znajduje się plakat z tym hasłem, znacznie wzrasta liczba klientów, niezależnie czy w promocji będą produkty spożywcze, książki czy pożyczki i kredyty. Niestety sporym problemem jest to, że nie zawsze dokładnie sprawdzamy oferty promocyjne, a z pewnością warto to robić, ponieważ nierzadko są one o wiele gorsze niż oferty standardowe. Jeśli natkniemy się na nieuczciwą promocję w sklepie spożywczym i przepłacimy kilka złotych, to jeszcze nie problem, o wiele gorzej jeśli skorzystamy z niekorzystnej promocji w instytucjach finansowych.

Uwaga na oferty okazjonalne

Poza standardowymi ofertami firm pożyczkowych, co pewien czas pojawiają się oferty okazjonalne. Najczęściej są to pożyczki świąteczne, wakacyjne czy na rozpoczęcie roku szkolnego. Instytucje finansowe zapewniają, że pożyczki w wybranym okresie są udzielane na preferencyjnych warunkach. Problem jednak w tym, że koszt promocyjnej oferty, częstokroć zupełnie nie różni się od oferty standardowej.

Pożyczki bez oprocentowania

Coraz częściej promocyjna oferta wiąże się z brakiem oprocentowania pożyczki. Zanim jednak wpadniemy w optymistyczny nastrój i wyślemy maila z wnioskiem o pożyczkę, warto byłoby dokładnie sprawdzić wszystkie towarzyszące opłaty. Warto wiedzieć, że coraz częściej pojawiają się pożyczki 0% również w ofertach standardowych. Trzeba jednak pamiętać, że brak oprocentowania nie zawsze oznacza darmową pożyczkę. Najczęściej zamiast odsetek pojawiają się inne opłaty takie jak prowizje, opłaty rejestracyjne czy ubezpieczenie pożyczki. Dzięki tym kosztom pożyczki bez oprocentowania stają się naprawdę drogie.

Zanim weźmiesz pożyczkę porównaj oferty

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki na preferencyjnych warunkach, dokładnie sprawdźmy również kilka innych podobnych ofert, aby wybrać naprawdę najlepszą z nich. Warto pamiętać, że samo słowo Promocja nie może być wyznacznikiem skorzystania z danej oferty. Nasz wybór zarówno w przypadku zakupu towarów jak i usług musi być w pełni świadomy i przemyślany.

5 thoughts on “Uważaj na promocje

  1. Trzeba uważać na tego typu promocje – często dotyczą one banków i zakładania kont, za których prowadzenie nic się nie płaci. Bzdura! Trzeba być uważnym i każdą ofertę przejrzeć bardzo szczegółowo.

  2. Mówi się, że żyjemy w ciężkich czasach,a według mnie to totalna bzdura. Można to powiedzieć o ludziach, którzy żyli w czasie II wojny światowej i nie mieli co włożyć do garnka. Widząc ile ludzi jest w galeriach handlowych dochodzę do wniosku, że ludzie XXI nauczyli się żyć w luksusie i dlatego biorą bezsensowne pożyczki. Natomiast ludzie, którzy ich udzielają są cwani i wykorzystują głupotę ludzką.

  3. Tak jak użytkownicy wyżej piszą. Każda atrakcyjna oferta zazwyczaj niesie ze sobą jakiś haczyk. Bez czytania wszystkich szczegółow nie warto nic podpisywac, bo potem możemy być tylko niemile zaskoczeni. Ludzie wszedzie znajdą potencjalne źródło zysku, więc czasami wykorzystuja do tego naiwność i często niewiedzę ludzką. Dlatego zawsze warto porównąc, sprawdzić wiarygodnośc ofert i przede wszystkim czytać dokłądnie wszystkie zapiski. Przezorny zawsze ubezpieczony.

  4. Wiadomym jest, że jeśli takie “promocje” pojawiają się w okresie świątecznym czy wakacyjnym to ludzie bez głębszego zastanowienia będą z tego korzystać mimo, że na co dzień podchodzą do tego bardziej sceptycznie. Nawet gdybyśmy przeczytali dokładnie ofertę i umowę, którą podpisujemy, to nie zawsze uda nam się wyłapać wszystkie haczyki, bo one są tak skonstruowane, żeby niestety wyciągnąć od nas jak najwięcej.

  5. Niektóre hasła promocyjne są rozwalające, świetnym przykładem jest właśnie podany w artykule tekst “pożyczki bez oprocentowania”. Przecież ludzie utożsamiają takie hasełko z takim: “darmowe pożyczki”. No, przecież takie jest właśnie myślenie. Nie istnieją darmowe pożyczki, nie istnieją darmowe kredyty, nie ma niczego za darmo; przecież te instytucje szukają łatwego zarobku, bawiąc się naszą naiwnością, niestety… Polskie społeczeństwo musi nauczyć się myśleć, bo na razie jest z tym trochę słabo, a potem wielkie bulwersy jedynie wychodzą.
    Pozdrawiam!

Comments are closed.