TaniKredyt.pl – co go wyróżnia?

TaniKredyt jest marką firmy Alfa Finance Sp. z o.o., będącą odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku finansowego. W TanimKredycie można zaciągnąć chwilówkę o wysokości od 200 do 4 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 1 do 31 dni. Pożyczkę można otrzymać nie wychodząc z domu. Produkt ten jest więc skierowany do osób, które potrzebują szybkiego i łatwego zastrzyku gotówki.

Czytelna strona z ważnymi informacjami

wiele banknotów w dłoni kobiety
Uczestnictwo w programie FairPay jest cechą wyróżniającą markę TaniKredyt.

Trzeba przyznać, że portal TaniKredyt jest dobrze przygotowany do obsługi nowego klienta. Na stronie można bardzo szybko znaleźć najistotniejsze informacje. Przez proces wnioskowania o pożyczkę portal przeprowadza krok po kroku, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości.

Warto podkreślić, że pełny tekst „Ramowej Umowy Pożyczki” oraz „Warunki przetwarzania danych osobowych” są również dostępne na stronie. Przy okazji przypominamy, że każdy nowy klient firmy powinien obowiązkowo zapoznać się z tymi dokumentami.

Program FairPay

W zakładce „O nas” firma informuje również o swoim przystąpieniu do programu FairPay.pl. Na polskim rynku finansowym program ten nie jest jeszcze szeroko rozpowszechniony. Jego idea jest jednak warta podkreślenia i propagowania.

FairPay jest programem działającym przeciwnie do, znanych dobrze kredytobiorcom, baz informacji gospodarczej. Jest to baza gromadząca i udostępniająca informacje o terminowych spłatach pożyczek kredytobiorców. Przedsiębiorca, któremu terminowo uregulowano zadłużenie, ma możliwość (zgodnie z podpisaną między wierzycielem a kredytodawcą umową) potwierdzenia rzetelności płatniczej swojego klienta, poprzez dodanie pozytywnej informacji do bazy FairPay.

FairPay jest oczywiście inicjatywą prywatną i jej znaczenie nie może być porównywalne do ważności baz „negatywnych” historii kredytowych. Może mieć jednak znaczenie dla zwiększenia zdolności kredytowej w oczach firm pożyczkowych, z których usług w przyszłości pożyczkobiorca będzie chciał skorzystać .

Dobre wpisy w FairPay:

  • budują pozytywną indywidualną historię płatnika,
  • zwiększają wiarygodność klienta w oczach innych firm pożyczkowych,
  • zwiększają szansę na pozytywne rozpatrzenie przyszłych wniosków o wsparcie finansowe.

Uczestnictwo w programie FairPay jest cechą wyróżniającą markę TaniKredyt, którą należy wymienić jako jej znaczącą zaletę.