Szybko i wygodnie? Płać telefonem!

Polacy coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe jako preferowaną metodę. Wraz z rozwojem tego trendu masz do wyboru coraz więcej możliwości m.in. płatności telefonem. Dowiedz się więcej i korzystaj!

Płatności bezgotówkowe w Polsce

Według najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności” przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie eService, aż 56% respondentów jako preferowaną formę płatności podaje transakcje bezgotówkowe (ponadto 52% jako drugą metodę płatności zbliżeniowej podało płatność telefonem). Wyniki jasno pokazują kierunek, w którym zmierzają płatności w Polsce – prawdziwa rewolucja w płatnościach bezgotówkowych zaczęła się w roku 2015. Do sytuacji przyczyniają się jednakowo banki, które optymalizują płatności tego typu oraz punkty usługowo-handlowe, które umożliwiają tę formę płatności (dzięki terminalom płatniczym).

płatność telefonem komórkowym

Płatności telefonem – szybko i wygodnie

Szybki rozwój technologii oraz szeroka implementacja w Polsce jest spowodowana przede wszystkim dużą otwartością, oraz zainteresowaniem za sprawą polskiego społeczeństwa. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców zapewnia swoim klientom nowe możliwości płacenia za produkty i usługi np. płatności zbliżeniowe takie jak płatności telefonem, płatności nfc, płatności mobilne. To wszystko sprzyja rozwojowi, ale pozwala Ci również szybko, wygodnie i bezpiecznie uregulować rachunek.
Smartfon przejmuje coraz więcej opcji – może za niedługo stanie się także „nową kartą płatniczą”.
Więcej o badaniu oraz informacje na temat płatności bezgotówkowych ( w tym płatności telefonem) znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl.

Poznaj rozwiązania i płac telefonem

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które nie tylko wspierają, ale również optymalizują płatności telefonem. Do takich przykładów można zaliczyć płatności dla dedykowanych użytkowników m.in. SamsungPay, AndroidPay, oraz ApplePay. Kolejnym przykładem może być BLIK (to najbardziej znana forma płatności telefonem wśród respondentów badania – 35% ankietowanych). Dzięki temu rozwiązaniu każdy użytkownik może zapłacić za pośrednictwem aplikacji moblinej swojego banku oraz terminalu płatniczego – bezpiecznie i wygodnie. Może Polska niebawem stanie się jednym z najbardziej bezgotówkowych Państw w Europie? Według ekspertów to całkiem możliwe.