Szybki kredyt i pożyczka na wakacje

Wakacje to magiczny okres w roku. Wielu z nas pozwala sobie wówczas na dużo większe wydatki, tym bardziej jeśli wybieramy się w podróż i pragniemy doświadczyć wszystkich przyjemności. Pobyty z granicą stały się jednym z powszechniejszych sposobów spędzania letnich miesięcy choć Polacy decydują się także na urlopy nad polskim morzem lub na południu, w Tatrach. Bez względu na to, jak zaplanujemy swoje wakacje, należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem. Podczas rezerwowania noclegów, wymagana jest odpowiednia przedpłata, którą możemy pokryć z własnym oszczędności bądź pożyczek gotówkowych.

Wakacje z własnych oszczędności

Wbrew powszechnemu twierdzeniu, że Polacy lubią się zadłużać, niemała liczba konsumentów spełnia wakacyjne marzenia z własnych oszczędności. Dzięki wzrostowi płacy minimalnej oraz świadczeniom na każde dziecko, możemy zgromadzić niemałą sumkę, która przyda się podczas letnich wojaży. Ponadto, nierzadko rezygnujemy z wypoczynku w rodzinnym kraju z powodu wysokich kosztów i mkniemy samolotem do tych zakątków Europy lub świata, w których aura jest sprzyjająca.

Pożyczka na wakacje

Jeśli zaś nasz domowy budżet nie pozwala na sfinansowanie upragnionego relaksu nad morzem zawsze możemy skorzystać z propozycji banków i instytucji pozabankowych.
Obecnie wśród instytucji sektora bankowego najtańszy kredyt gotówkowy feruje BGŻ BNP Paribas. Do wyboru konsumenci mają pożyczkę do 200 000 zł z RRSO wynoszącym 10,68%; iGotówkę czyli zobowiązania finansowe przez internet do 10 000 zł (RRSO = 10,68%) oraz pożyczka dla nowych klientów do 4 000 zł z atrakcyjnym oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym tylko 2,88%. Drugie miejsce pod względem najtańszych propozycji kredytów zajmuje ING Bank Śląski, zaś ostatni na podium jest PKO.

Pożyczki przez internet na raty

Mężczyzna i kobieta skaczą przez faleNiemniej interesujące produkty możemy znaleźć w sektorze pozabankowym. Wprawdzie firmom pożyczkowym wiedzie się pod względem liczby klientów gorzej niż bankom, są jednak takie, które świadczą tanie pożyczki. Ich koszty są konkurencyjne w stosunku do cen kredytów gotówkowych. Mogą sobie na to pozwolić jednak tylko duże jednostki, których kapitał zakładowy pokryje również te ryzykowne transakcje pieniężne.

  • Wonga – udziela zobowiązań finansowych do 20 000 zł na 60 miesięcy, przy założeniu, że pożyczymy 5 000 zł na wakacje na 60 miesięcy to rata wyniesie 127,59
  • Provident – obok darmowej pożyczki do 2 000 zł na 5 miesięcy świadczy tanie kredyty do 20 000 zł na 4 lata, jeśli zaciągniemy w Provident pożyczkę w wysokości 5 000 zł na 48 miesięcy, nasza rata wyniesie 125,47 zł

Równie korzystne warunki kredytowania prezentują Hapi pożyczki, lecz oprocentowanie rzeczywiste 9,72% dotyczy tylko pierwszego zobowiązania finansowego.