Świąteczne pożyczki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ten piękny czas spędzany z rodziną przy wspólnym wigilijnym stole obfituje niepowtarzalne chwile pełne wspomnień i radości. Pragniemy by święta spędzane były w miłej atmosferze w gronie najbliższych. Staramy się by świąteczne potrawy kusiły swoim wyglądem a prezenty cieszyły każdego. Dlatego okres przedświąteczny to czas wydatków, które często przekraczają nasz rzeczywisty budżet. Choć planujemy każdy zakup to i tak finalnie wydajemy więcej, ponieważ liczy się dla nas efekt oraz świąteczna atmosfera. Sklepy podgrzewają ją przystrajając wystawy świątecznymi ozdobami, oferując tańsze produkty, rabaty, które kuszą nas gdy przechadzamy się po centrach handlowych nucąc kolędy i zapominając ile już wydaliśmy.

Wypieki świąteczne

 

Świąteczne wydatki nadwyrężają domowy budżet

W okresie przedświątecznym firmy oferując pożyczki gotówkowe przeżywają rozkwit. Klienci chętnie sięgają po oferty pożyczek by sprawić radość swoim najbliższym, kupić wymarzony prezent dla dziecka, ugotować najpyszniejsze potrawy wigilijne czy zaprosić liczne grono najbliższych do wspólnego świętowania. Ponieważ to jedyny taki okres w roku, gdy człowiek zapomina o wszelkich ograniczeniach finansowych, korzystanie z usług firm pożyczkowych jest tak powszechne. Zanim jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki należy dokładnie sprawdzić ofertę każdej z firm, reklamującej się ich udzielaniem.

Zanim weźmiesz pożyczkę

Przede wszystkim dokładnie przestudiować koszty zaciąganego zobowiązania finansowego. Koszt pożyczki może różnić się znacząco (nawet o kilkaset złotych), dlatego najlepiej wybrać taką firmę, która oferuje najniższe opłaty. Ponadto istotny jest również okres spłaty pożyczki, choć wiele firm udziela pożyczek 30 dniowych, to każdy potencjalny pożyczkobiorca powinien dokładnie rozważyć czy po tym okresie czasu będzie w stanie zwrócić pożyczoną kwotę wraz z dodatkowymi opłatami. Niezmiernie ważnym aspektem jest możliwość wydłużenia okresu spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego. Niektóre firmy w swoim pakiecie ofert prezentują taką opcję i choć wiąże się ona z dodatkowymi opłatami, to wydłużenie terminu spłaty jest często ratunkiem dla osób, które na początku Nowego Roku nie obfitują w gotówkę.
Oto zestawienie kilku znanych firm, które oferują pożyczki krótkoterminowe z uwzględnieniem kosztów pożyczki oraz terminu jej spłaty:

 Net CreditVivus.plsms365.plchwilówkomat.plfilarum.pl
pierwsza pożyczkadarmowa do 1 500 złdarmowa do 3 000 złdo 3 000 złdo 2 000 złdo 1 000 zł
termin spłatydo 30 dnido 30 dnido 30 dnido 30 dnido 30 dni
koszt kolejnej pożyczki przy 3 000 zł na okres 30 dni750 zł446,40 zł750 zł zł847,80 zł774,91 zł