Solven – czy nieoprocentowana pożyczka jest możliwa?

Firma Solven to podmiot gospodarczy zarejestrowany w Szczecinie, który oferuje pożyczki dostępne dla wszystkich obywateli Rzeczypospolitej. Co ważniejsze omawiana firma reklamuje się, jako jedyna, która od swoich pożyczek nie nalicza żadnych odsetek, a jedynie prowizję za ich udzielenie. Jak dokładnie wyglądają pożyczki w firmie Solven? Czy naprawdę nie są one oprocentowane? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej.

portfel z pieniędzmi
Solven oferuje pożyczki bez odsetek za to z prowizją.

Pożyczka, o jaką możemy się ubiegać w firmie Solven wynosi od 300 złotych do 5 tysięcy złotych. Okres spłaty, na jaki możemy się zdecydować to od 2 do 18 miesięcy. Jak widać znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby potrzebujące krótkoterminowego zastrzyku gotówki, jak i Ci, którzy liczą na dłuższe i wyższe wsparcie. Pamiętajmy jednak, że proponowane nam rozwiązanie to nie chwilówka, którą możemy wziąć na kilka dni.

Firma, jako swoją największą zaletę podaje niski koszt pożyczki, który jest możliwy dzięki temu, że ich produkt nie jest oprocentowany. Pobierana jest jedynie prowizja, której wysokość zależna jest od kwoty, którą pożyczamy i okresu spłaty. Całkowite koszty kredytu są, zatem dużo niższe niż u konkurencji. Dla przykładu, jeśli pożyczamy 2 tysiące złotych na okres 12 miesięcy to koszt kredytu wyniesie 957.60 złotych. W jego skład wchodzi jedynie prowizja za udzielenie pożyczki. Brak jakichkolwiek odsetek czy ukrytych opłat.

Aby ubiegać się o pożyczkę w firmie Solven musimy spełnić kilka warunków. Są to standardowe wymagania, które znajdziemy niemal w każdej innej firmie pozabankowej.

  • Osoba chcąca ubiegać się o pożyczkę musi być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej
  • Osiągać dochód, który może udokumentować
  • Mieć pozytywną historię kredytową, czyli nie być wpisaną do żadnego rejestru dłużników
  • Co ważne, firma stosuje kryterium maksymalnego wieku, i tak minimalny wiek to 21 lat, natomiast maksymalny to 70 lat

Jak widać warunki firmy Solven to nic nowego na rynku pożyczek pozabankowych. Jedynym problemem może być maksymalny wiek pożyczkobiorcy, gdyż wyklucza on emerytów z puli potencjalnych klientów.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zmiana terminu spłaty pożyczki, co może pomóc nam w trudniejszej sytuacji. Jeśli mamy jakikolwiek problem ze spłatą ze względu na termin płatności rat, to bez problemu możemy go zmienić. Pierwsza zmiana jest darmowa, kolejne to koszt 100 złotych. Jak widać oferta firmy Solven jest niezwykle atrakcyjna, tak więc możemy ją polecić. Pamiętajmy jednak, by ze spokojem i rozsądkiem podchodzić do jakichkolwiek pożyczek.