Pożyczki z obsługą domową

Sektor pozabankowy proponuje konsumentom rozwiązania problemów finansowych w jeden z najprostszych możliwych sposób – bez wychodzenia z domu. Dostępność pożyczek i chwilówek online sprawia, że nie trzeba przygotowywać żadnych dokumentów, starać się o zaświadczenia czy mieć poręczycieli. Do wnioskowania o pożyczki pozabankowe niezbędny jest wyłącznie dowód osobisty. Wszelkie informacje zawarte w formularzu rejestracyjnym posłużą zaś do oceny zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Wprawdzie coraz chętniej korzystamy z ofert parabanków lecz osoby starsze pozbawione konta bankowego lub nie mające dostępu do internetu zostają niejako wykluczone z usług dostępnych online. Na szczęście obok tradycyjnych chwilówek przez internet, w branży pozabankowej występują także pożyczki w domu klienta i dla wielu taki rodzaj zobowiązania jest bezpieczniejszy.

Pożyczki z obsługą domową

Pożyczka z obsługą domową to zobowiązanie finansowe, które finalizowane jest w miejscu zamieszkania danego klienta. tutaj następuje podpisanie umowy a gotówka przekazywana jest bezpośrednio do rąk pożyczkobiorcy. Spłata odbywa się w ratach, po które zjawia się indywidualny doradca firmy, a zatem nie ma potrzeby wykonywania przelewów lub przekazów pieniężnych w placówce pocztowej.

Na rynku pozabankowych są to produkty rzadko dostępne choć regularnie występujące. Pierwszą firmą, która wyszła z ów inicjatywą była instytucja Provident. Następne pojawiły się inne, takie jak Bocian i kolejne pożyczki podobne do Bociana.

Firmy świadczące pożyczki w domu klienta

Provident proponuje pożyczki długoterminowe z miesięczną lub tygodniową ratą w gotówce. Te pierwsze sięgają 15 000 zł a ich okres kredytowania wynosi 3-24 miesięcy. Pożyczki z ratą tygodniową dostępne są do kwoty 10 000 zł a czas na uregulowanie należności to 30 – 90 tygodni. Każdy pożyczkobiorca zyskuje własnego doradce kredytowego, który będzie zjawiał się po odbiór raty w jego domu.

Bocian pożyczki to firma świadcząca kredyty od kwoty 600 zł w domu pożyczkobiorcy. Czas spłaty wynosi 35, 44 lub 52 tygodnie. By móc zamówić wizytę domową należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, przedstawić swoją sytuację materialną oraz wspólnie z konsultantem uzgodnić szczegóły pożyczki. Podczas wizyty domowej klient podpisze umowę kredytową. Musi on mieć także zdolność do zwrotu zobowiązania w terminie popartą zaświadczeniem o dochodach.

Nobilon udziela pożyczek na terenie całego kraju z dojazdem do klienta. Minimalna kwota to 200 zł a maksymalna 6 000 zł, okres kredytowania zaś wynosi od 3 do 18 miesięcy. Firma akceptuje różne źródła dochodu w tym umowę o dzieło czy zlecenie oraz zajęcia komornicze.