Pożyczka społecznościowa? Czy to właściwy wybór? Kokos oraz inne firmy

Jedną z wiodących firm na polskim rynku zajmujących się pożyczkami społecznościowymi jest Kokos.pl. To najbardziej rozbudowana witryna tego typu, na której codziennie znajduje się setki otwartych aukcji, w których mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy. Na czym to jednak polega? I jakie są zalety pożyczek społecznościowych?

mężczyzna rozkłada ręce w geście wolności
Pożyczki społecznościowe to wolność… od banków i parabanków. Idea, która warto popierać.

Jak działa Kokos.pl? Jak się zarejestrować?

Pożyczki prezentowane na witrynie Kokos.pl wydają się warte zaufania. Firma prosperuje już od 6 lat i w ciągu tego czasu pośredniczyła w transakcji prawie 50 tysięcy klientów.

Aby zarejestrować się na stronie należy na konto firmy wysłać przelew z symboliczną kwotą o wartości 1 złotówki. Dzięki temu firma zweryfikuje nasze dane osobowe oraz przypisze do naszego konta na portalu osobiste konto bankowe.

Następnie aby pobrać pożyczkę umieszczamy na stronie własną aukcję, w której sami określamy to, jakiej wysokości pożyczka będzie dla nas odpowiednia oraz kiedy zamierzamy ją spłacić. Następnie użytkownicy będący inwestorami niejako licytują w naszej aukcji dokładając własne sumy pieniędzy. Kiedy inwestorów znajdzie się na tylu aby sfinalizować naszą pożyczkę, pieniądze zostaną przelane na nasze konto.

Jak obserwować pożyczkę i ją spłacać?

Bezprecedensową formą działalności Kokos.pl jest to, że użytkownik sam ustala swoje warunki spłaty pożyczki. Również ustalając swoją pożyczkę możemy w łatwy sposób wskazać interesujące nas oprocentowanie. Zmieniającą się liczbę inwestorów i zebraną już kwotę widzimy w swojej aukcji w postaci:

 • liczby całkowitej określającej ilu inwestorów, czyli innych użytkowników, wpłaciło pieniądze na poczet naszej pożyczki
 • wartości procentowej określającej stopień zrealizowania pożyczki (np. zrealizowano w 56%)

Warunki pożyczek i ich cechy

Pożyczki w Kokos.pl charakteryzują się następującymi cechami:

 • nowy klient może pożyczyć maksymalnie 1000 zł
 • przy zwiększającej się aktywności użytkownika i prawidłowej spłacie poprzednich pożyczek limit sukcesywnie wzrasta
 • w systemie istnieje tzw. “rating” czyli sposób oceny użytkownika, przedstawiający się w liczbie gwiazdek występujących obok nazwy użytkownika

Aukcje typu “zakup w sklepie”

Pożyczki społecznościowe, w szczególności zaś opisywana strona Kokos.pl, pozwalają na wystawianie unikatowych aukcji “zakup w sklepie”. Oznacza to, że dany użytkownik pragnie pozyskać środki na konkretny produkt czy usługę w podanym sklepie.

Aby założyć aukcję tego typu, należy zamieścić w niej dane zamówienia i przelewu, w przypadku otrzymania pożyczki od inwestorów, zamówienie zostanie automatycznie zrealizowane.

Pożyczki społecznościowe to nie tylko Kokos.pl

Wśród innych firm rozwijających się na polskim rynku w stronę pożyczek społecznościowych, wymienić można najpopularniejsze z nich:

 • http://capitalclub.pl/ – pożyczki społecznościowe jedynie dla firm
 • http://sekrata.pl/
 • https://pozycz.pl/
 • https://zakramini.pl/

Należy wspomnieć, że firm tego typu wciąż sukcesywnie przybywa, w 2013 roku było ich na Polskim rynku 6, a jeszcze w 2008 – tylko jedna.

Opinie o pożyczkach społecznościowych i programie Kokos

Pożyczki społecznościowe stają się coraz bardziej popularne. Nic jednak dziwnego, ponieważ proponują one użytkownikowi ustalenie samemu wszystkich relewantnych informacji dotyczących swojej pożyczki. Coraz większa rzesza inwestorów “na poważnie” zaczyna interesować się możliwością szybkiego zarobku na serwisach tego typu. Oferują one swoim klientom niezwykłą wolność, zarówno tym, którzy pożyczają, jak i tym, którzy finansują.

Opinii w Internecie na temat serwisu Kokos.pl jest bardzo dużo. Większość z nich jest niezwykle pozytywna. Wszyscy użytkownicy wydają się zadowoleni z działalności serwisu. Wydaje się także, że typowi “oszuści” zostają w szybki sposób usuwani z serwisu, przez co jest on właściwie wolny od wad i negatywów.

Zapraszamy Państwa do dyskusji na temat wszelkiego rodzaju pożyczek społecznościowych. Gorąco zapraszamy!

3 thoughts on “Pożyczka społecznościowa? Czy to właściwy wybór? Kokos oraz inne firmy

 1. Tak jak już kiedyś wspomniałam na waszej stronie nie preferuję pożyczek przez internet . Jakoś tak nie przekonuje mnie branie pożyczki w ten sposób. Jednak jest to dobra opcja dla ludzi którzy załatwiają sprawy przez internet , mobilnie. Również słyszałam dużo opinii o Kokos.pl i choć ja nie wezmę tam pożyczki polecę tą stronę innym . Polecam 🙂

 2. Ja od ponad roku inwestuje na Capitalclub.pl i zawsze wszystko było ok. Spłaty na czas zysk ok. 20% Jak spłaty wpływają to inwestuje w następne oferty i wtedy ładnie się zarabia 🙂

Comments are closed.