Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach, czyli rozwiązanie idealne dla…?

pusty portfelJeśli chcemy ubiegać się o pożyczkę w banku powinniśmy przygotować się na szeroki proces weryfikacyjny, które głównym punktem będzie złożenie w banku zaświadczenia o zarobkach. Nie ma w tym nic dziwnego i jeżeli sami mamy możliwość uzyskania takiego zaświadczenia to wszystko jest w porządku. Schody zaczynają się wtedy, gdy dochody osiągamy, jednak nie mamy jak o tym zaświadczyć. Z reguły w tym momencie zaczynamy się interesować pożyczkami pozabankowymi. Tylko tam znajdziemy tzw. pożyczkę na dowód bez zaświadczenia o zarobkach.

Zaświadczenie o zarobkach to prosty dokument, który informuje pożyczkodawcę o tym, że zarabiamy, ile zarabiamy i od kiedy. Jest on dla niego zabezpieczeniem i świetnie to rozumiemy. Dla wielu osób konieczność przedłożenia takiego zaświadczenia to niestety warunek, którego nie chcą lub nie mogą spełnić. Dla osób, których zatrudnienie jest niestabilne i często nieregularne pożyczka na dowód, bez zaświadczenia o zarobkach będzie idealnym rozwiązaniem. Wszyscy zatrudnieni w oparciu o umowy cywilnoprawne skorzystają właśnie z takiego rodzaju pożyczki. Również osoby pracujące „na czarno” nie mają innego wyjścia i muszą zdecydować się na takie rozwiązanie.

Jak pokazuje życie banki mają często problem z udzielaniem pożyczek osobom, których dochody nie pochodzą z zakładów pracy. Do tej grupy zaliczymy zarówno emerytów czy rencistów, jak i studentów otrzymujących stypendia bądź samotnych rodziców otrzymujących alimenty. Niestety w grupie ludzi mających problem z uzyskaniem zaświadczenia o zarobkach znajdziemy cały przekrój społeczeństwa. Właśnie, dlatego rynek pożyczek bez zaświadczeń wciąż się rozwija i generuje ogromne pieniądze.

Pożyczka na dowód bez zaświadczenia o zarobkach udzielana jest na podstawie oświadczenia klienta. Pożyczkodawca niejako zawierza nam, a w zamian za to oprocentowanie tego typu pożyczek jest z reguły dość wysokie. Nie musimy przedstawiać żadnych dokumentów poza dowodem osobistym i wspomnianym wcześniej oświadczeniem. Jest to niezwykle popularna forma uzyskania dodatkowych środków bez zbędnych formalności i w bardzo szybkim tempie. Bardzo często tego typu pożyczki udzielane są przez internet bądź w domu klienta. Istnieje również wiele punktów stacjonarnych, w których można podpisać umowę pożyczkową. Niezależnie od tego, jaki wariant wybierzemy uzyskanie takiej pożyczki będzie szybkie i łatwe, jednak kosztowne. Zawsze o tym pamiętajmy.