Pożyczka bez zaświadczeń

Wiele osób zastanawia się dlaczego coraz większą popularnością cieszą się chwilówki oraz pożyczki bez zaświadczeń, skoro kredyt bankowy udzielany jest na znacznie lepszych warunkach?

Bankowe kredyty „bez zaświadczeń”

uścisk dłoni
W firmie pozabankowej w porównaniu do banku łatwo sfinalizować umowę pożyczki.

Zanim zadamy sobie pytanie o celowość zaciągania pożyczek w instytucjach parabankowych, warto przeanalizować warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać kredyt w banku. Przede wszystkim konieczne jest przedstawienie dokumentów potwierdzających tożsamość oraz zaświadczenia o dochodach. Każdy, kto słucha reklam telewizyjnych powie, że również banki oferują kredyty „bez zaświadczeń”, warto jednak dokładniej przyjrzeć się takiej ofercie. W przypadku banków kredyty bez zaświadczeń udzielane są osobom, które posiadają konta w wybranej instytucji. Tym samym pracownik banku ma wgląd w konto potencjalnego kredytobiorcy, dzięki czemu może ustalić wysokość miesięcznych przychodów i określić ryzyko udzielenia kredytu takiemu klientowi. Jak zatem można zauważyć bankowy kredyt bez zaświadczeń o dochodach, nie do końca takim jest.

Pożyczki pozabankowe

Zupełnie inaczej jest w przypadku pożyczek pozabankowych. Instytucje parabankowe decydując się na udzielenie pożyczki bez zaświadczeń o dochodach, ponoszą duże ryzyko. Dlatego też za otrzymane pieniądze klient musi sporo zapłacić. Firmy pożyczkowe zazwyczaj nie znają swoich klientów tak dobrze jak banki. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że wielu z pożyczkobiorców trafia do nich po tym, jak bank odrzucił po raz kolejny ich wniosek kredytowy. Najczęściej są to osoby, które nie mają stałych dochodów lub miały w przeszłości problemy ze spłatą swoich zadłużeń. Jednak w większości wypadków tacy pożyczkobiorcy są dobrymi płatnikami. Pożyczając pieniądze robią to świadomie i zdają sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji, w tym finansowych, zadłużenia się. Warto także pamiętać o sporej grupie osób pracujących „na czarno” lub poza granicami kraju, które nie mogą udowodnić swoich dochodów. Pożyczki pozabankowe to dla nich jedyna szansa na pożyczenie pieniędzy potrzebnych np. na zakup wymarzonego sprzętu.

2 thoughts on “Pożyczka bez zaświadczeń

  1. Wiele osób nie dostaje kredytu, bo nie będą może w stanie potem go spłacić. To główna przyczyna brania pożyczek. Niestety to jedyny sposób, by kupić rzeczy na których nam zależy. Kto wie może kiedyś coś się zmieni na lepsze.

  2. Zazwyczaj osoby, które korzystają z usług banków bardzo sceptycznie, a wręcz krytycznie wypowiadają się na temat parabanków, można to zauważyć również w mediach czy innych miejscach prezentujących opinię publiczną. Jednak faktycznie- trzeba przyznać, że dla niektórych osób jest to jedyne możliwe rozwiązanie,co więcej- gdyby nie było zapotrzebowania w społeczeństwie na korzystanie z tego rodzaju pożyczek, nie miałyby one racji bytu i przestałyby funkcjonować, a jest wręcz przeciwnie. Dobrze, że powstają różne rozwiązania finansowe, a my jako klienci sami możemy decydować, z czego chcemy skorzystać.

Comments are closed.