Planujesz urlop? Sprawdź konto walutowe

Dawniej wyjazd na wakacje za granicę kojarzył się z nieodłączną saszetką wypełnioną plikiem banknotów w obcej walucie. Czasem jeszcze w razie pilnej potrzeby wpychaliśmy trochę gotówki w skarpetkę, gdyż przezorny zawsze ubezpieczony. Obecnie podróżowanie jest dużo wygodniejsze, gdyż nie wiąże się z koniecznością zbrojenia się w środki finansowe wprost z kantoru wymiany walut. Dzieje się tak za sprawą konto i karty walutowej. Banki proponują takie rozwiązania wszystkim tym, którzy wyjeżdżając na urlop poza granice naszego kraju pragną przede wszystkim odpoczywać a nie martwić się o to by jak najlepiej zabezpieczyć się przed kradzieżą małej fortuny.

Niegdyś stosowanie karty płatniczej za granicą łączyło się z wysokimi opłatami, dlatego faktycznie okazywało się to zbyt ryzykowne przedsięwzięcie. Jednak karta walutowa wraz z odpowiednio dobranym kontem to idealne narzędzia to zagranicznych płatność bez większych obciążeń.

Konta i karty walutowe

Rozwiązanie to umożliwia korzystanie ze środków na konto bez ich przewalutowania, w wyniku czego nie zostają naliczone horrendalne opłaty. Jeśli posiadamy rachunek walutowy w euro, gdyż jest to najpopularniejsza waluta w Europie, wypłacając pieniądze z bankomatów oraz płacąc za różne usługi nie ponosimy żadnych kosztów przewalutowania. Ale nie jest to tylko jeden produkt, który proponują banki. Obecnie wiele z nich dostarcza kart wielowalutowych, które są bardziej uniwersalne.

Pliki banknotów 500 euro
Z kartą walutową nie musisz już wozić ze sobą plików banknotów
Oferty banków

Z uwagi na popularność kart walutowych, wiele instytucji z sektora bankowego ma do zaoferowania swoim klientom tego typu produkty. Bank Zachodni WBK przedstawia karty walutowe w EUR, GBP, USD, które można uzyskać bez zbędnych formalności. Klienci nie płacą za korzystanie oraz doładowywanie swojej karty. PKO BP z kolei proponuje kartę wielowalutową (USD, EUR, GBP) do realizacji transakcji zagranicznych w rożnych punktach usługowych. Adresowane są zarówno do osób pełnoletnich, jak i młodszych za odpowiednią zgodą opiekunów prawnych. Kolejny z wielkich banków komercyjnych, Eurobank, reklamuje się kartą multiwalutową w tym brakiem opłat za otwarcie konta, za dokonywane z niego przelewy wewnętrzne online oraz wypłaty z bankomatów dla karty Presitige. Natomiast kartę walutową połączoną z rachunkiem walutowym w Euro z możliwością wypłat za 0 zł we wszystkich bankomatach w Europie.