Optima pożyczki

W przypadkach niektórych firm udzielających krótkoterminowych pożyczek, tak zwanych chwilówek, kontakt z pożyczkodawcą może odbywać się na różne sposoby. Dla wygody klienta oraz przyspieszenia procesu pożyczkowego, warto zastanowić się, jaki wariant w danej sytuacji jest najkorzystniejszy.

banknoty
Optima pożyczki udziela pożyczki osobą bez złych wpisów w BIK i rejestrach dłużników.

W przypadku Optima pożyczki wystarczy skontaktować się telefonicznie lub poprzez formularz na stronie internetowej firmy i umówić na spotkanie z jej przedstawicielem. Na spotkaniu z klientem przedstawiciel dokładnie omawia warunki pożyczki, a następnie dochodzi do podpisaniu umowy. Po podpisaniu umowy klient może dostać pieniądze do ręki, albo zaczekać na przelew bankowy.

Dla kogo pożyczki w Optima pożyczka?

Podobnie jak w większości instytucji pożyczkowych również Optima pożyczka bardzo dokładnie opisuje swoich potencjalnych klientów. Tym samym na pożyczkę może liczyć jedynie osoba:

  • fizyczna, posiadająca ważny dowód osobisty;
  • posiadająca obywatelstwo polskie;
  • mogąca wykazać stały udokumentowany dochód (zatrudnienie, zaświadczenie ZUS, działalność gospodarcza);
  • posiadająca adres zamieszkania zgodnego z terenem działania Optima S.A.;
  • posiadająca stałe miejsce zameldowania.

Dodatkowe informacje na temat pożyczek

Każdy klient, który planuje zadłużenie się w firmie Optima pożyczka może dobrze się do tego przygotować i jeszcze przed wizytą przedstawiciela zapoznać się z warunkami jakie oferuje firma. Na stronie internetowej można zapoznać się z regulaminem pożyczki a kalkulator spłat, który się tam znajduje pozwala samodzielnie wyliczyć, ile będzie trzeba musieli spłacić w zależności od okresu trwania pożyczki i jej wysokości.

Optima pożyczki – opinie klientów

Duża grupa klientów wypowiada się bardzo pozytywne o Optima Pożyczki. Najczęściej podkreślają takie cechy jak:

  • brak ukrytych opłat;
  • gotówka dostępna „od ręki”;
  • kalkulator ułatwiający obliczenie kosztów pożyczki i wysokości rat.

Jako wady niektórzy klienci wymieniają to, że:

  • firma nie działa na terenie całego kraju;
  • kliencie sprawdzani są w BIK oraz rejestrach dłużników.

Optima pożyczki, ze względu na politykę firmy, ma prawo do odrzucenia wniosku, gdy wymagania przedstawione w regulaminie nie są spełnione. Zdarza się, że nawet dawny wpis w BIK uniemożliwia otrzymanie pożyczki. Jednak wraz z przedstawicielem firmy, również z tej sytuacji da się wybrnąć, jeżeli nasz aktualny dochód będzie potwierdzeniem możliwości spłaty pożyczki w przyszłości.