Odnawialna linia kredytowa w Banknot.pl – jak to działa?

Banknot.pl to pozabankowa firma oferująca pożyczki finansowe. Działa ona jednak inaczej niż większość tego typu podmiotów. W ofercie Banknot.pl znajdziemy pożyczki z jednym okresem spłaty, wynoszącym aż 12 miesięcy. Wysokość pożyczki to od 500 do 5000 złotych. Rozwiązanie proponowane przez firmę działa na zasadzie linii kredytowej, więc ciężko jest je porównać z klasycznymi chwilówkami. Dzięki takiej formie jesteśmy w stanie sami decydować o tym ile z przyznanej nam kwoty wypłacamy, a także możemy samemu ustalić harmonogram spłat. Jedyne, co jest narzucane odgórnie to spłata kwoty minimalnej w każdym cyklu rozliczeniowym. Jest to usługa bardzo zbliżona do karty kredytowej, tutaj również płacimy tylko za wypłacone pieniądze, a nie za całą przyznaną kwotę.

młodzi ludzie u doradcy
Banknot.pl oferuje pożyczki na 12 miesięcy.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy maksymalna kwota, o jaką możemy się ubiegać to 5000 złotych. Nie znaczy to, że podając tę sumę pieniędzy na wniosku, właśnie ją otrzymamy. W zależności od tego jak zostanie rozpatrzony nasz wniosek, może zostać nam zaproponowana niższa kwota. Warto wtedy pamiętać, że nawet, jeśli zgodzimy się na otrzymanie mniejszych środków, to z czasem firma banknot.pl może zwiększyć nasz limit kredytowy. Wszystko zależy od tego czy będziemy terminowo spłacali nasze zobowiązania i czy nie zadłużymy się u innego podmiotu.

Ubieganie się o pożyczkę w firmie banknot.pl nie jest skomplikowane, jednak wiele firm proponuje prostsze i szybsze rozwiązania. Najpierw musimy oczywiście wejść na stronę banknot.pl i ustalić wysokość pożyczki (okresu kredytowania nie ustalamy, gdyż zawsze wynosi on 12 miesięcy). Następnie wypełniamy wniosek i zezwalamy na sprawdzenie naszej zdolności kredytowej udzielając kilku zgód i pełnomocnictw. Późniejszy etap to przedstawienie propozycji, jaką przygotowała dla nas firma. Jeśli proponowana kwota nam odpowiada wtedy akceptujemy ją i już po chwili możemy cieszyć się gotówką na naszym profilu w Banknot.pl. Pieniądze wypłacamy, kiedy chcemy i w jakich chcemy kwotach.

Taka forma pożyczki może być bardzo wygodna. Zyskujemy otwartą linię kredytową, z której możemy wypłacać pieniądze zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli uda nam się uzyskać nieco wyższą kwotę wtedy proponowane rozwiązanie jest dużo lepsze niż na przykład branie kilku pożyczek w ciągu roku. W porównaniu z takim rozwiązaniem linia kredytowa jest tańsza, a w dodatku płacimy tylko i wyłącznie za wypłacone pieniądze. Oferta firmy Banknot.pl wydaje się ciekawa i z pewnością znajdzie wielu zwolenników.