Nowe oferty pożyczek od Provident i Wonga

Liderzy branży pozabankowe odchodzą od wcześniej znanego schematu chwilówek dla każdego by stać się dość poważną konkurencją dla instytucji bankowych. Swoje produkty kierują przede wszystkim do konsumentów, których będzie stać na spłatę zobowiązania finansowego. Osoby bez zdolności kredytowej nie mogą zatem liczyć na pobłażliwość firm pozabankowych. Te zaś celują by stać się poważnymi i godnymi zaufania instytucjami pożyczkowymi.

Główni gracze rynku usług pozabankowych

Provident i Wonga to bez wątpienia dwie dominujące jednostki branży pozabankowej. Jeśli wziąć pod uwagę sumę udzielonych pożyczek, to ponad 80% należy właśnie do rzeczonych firm. Nie bez wpływu pozostaje fakt, że obie są najbogatszymi instytucjami pożyczkowymi. Provident działa w Polsce od 1997 i jest częścią grupy Personal Finance, której korzenie sięgają XIX wieku. Jest to najstarsza w naszym kraju instytucja świadcząca zobowiązania finansowe spoza sektora bankowego. Kapitał zakładowy spółki wynosi 142 900 000 zł. Wonga wywodzi się z Londynu, gdzie została założona w roku 2006. Jako pierwsza firma w Polsce udostępniała aplikację mobilną umożliwiającą korzystanie z produktów finansowych z dowolnego miejsca. Kapitał zakładowy sięga 18 134 050 zł.

Nowe oferty pożyczek od Provident i Wonga

logo providentFirma Provident znana jest przede wszystkim z udzielania pożyczek długoterminowych, które można regulować w cotygodniowych lub comiesięcznych ratach. Wybierana jest także jako jedna z niewielu, które świadczą pożyczki z obsługą domową. Maksymalna kwota pożyczki na raty wynosi 20 000 zł a okres kredytowania sięga 48 miesięcy. Przy zaciągnięciu zobowiązania finansowego na 4 lata, klient może liczyć na niskie oprocentowanie rzeczywiste kredytu, które równe zaczyna się od 9,87%. Nowa oferta dotyczy produktów darmowych, czyli pożyczek do 2 000 zł na 5 miesięcy (RRSO = 0%). Zwrot chwilówki odbywa się w ratach, ale warunkiem zachowania promocji jest spłata należności w wyznaczonym terminie.

logo wongaWonga dała się poznać jako instytucja świadcząca atrakcyjnie oprocentowane pożyczki ze spłatą długoterminową. Maksymalna kwota zobowiązania wynosi 20 000 zł, którą można regulować nawet przez 60 miesięcy. Nowi klienci ponadto mogą liczyć na pożyczki za jedyne 10 zł do kwoty 1 500 zł na 1-60 dni. Obecnie Wonga może zaoferować swoim klientom pożyczki na raty z możliwością skorzystania z jednej raty gratis. Jest to propozycja dostępna dla tych kredytów, które zostały zaciągnięte na 5 lat a bezkosztowa przerwa w spłacaniu następuje przy zwrocie co najmniej 12 rat i braku jakichkolwiek zaległości w ich regulowaniu.