Nowe oferty firm pożyczkowych

Rynek usług finansowych coraz szybciej rośnie. Polacy mają duży wybór, jeśli chodzi o możliwości zaciągania pożyczek oraz kredytów i chętnie z nich korzystają. Szczególnym powodzeniem cieszą się firmy udzielające mikropożyczek, które wprowadzają do swojej oferty coraz to nowe produkty.

Mało i szybko

Główną usługą oferowaną przez firmy pożyczkowe są mikropożyczki. Instytucja świadcząca usługi parabankowe udziela pożyczek na niewielkie kwoty, które należy spłacić w krótkim czasie. Zaletą tego rodzaju pożyczek jest ich dostępność. Decyzja o przyznaniu bądź odmowa pożyczki, podejmowana jest w kilka minut od przesłania wniosku. Firmy pożyczkowe nie wymagają również żadnych zaświadczeń, co dodatkowo usprawnia otrzymanie pieniędzy. Oczywiście duże ryzyko ponoszone przez firmy udzielające szybkich pożyczek wiąże się z równie wysokimi kosztami pożyczki. Jednak jak wynika z obserwacji ekonomistów, mikropożyczki przebojem wkroczyły na polski rynek finansowy i doskonale się tam czują.

Pożyczki z dostawą do domu

czlowiek w papierach
Dokładnie policz czy pożyczka z dostawą do domu się opłaca.

Kolejną usługą oferowaną przez firmy świadczące usługo parabankowe są pożyczki „z dostawą do domu”. Wystarczy telefon i w domu potencjalnego klienta pojawia się przedstawiciel firmy pożyczkowej. Wszystkie formalności związane z pożyczeniem pieniędzy dopełniane są u klienta w mieszkaniu. W przypadku niektórych firm również po spłatę należności osobiście przychodzi przedstawiciel firmy. W przypadku części firm odwiedziny przedstawiciela pożyczkodawcy w naszym domu są dodatkowo płatne. Jest to wygodny sposób załatwiania formalności, aczkolwiek warto sprawdzić czy nie zwiększy to dodatkowo kosztów pożyczki.

Pożyczki ze spłatą w ratach

Jeszcze do niedawna rynek mikropożyczek opierał się na pożyczaniu niewielkich kwot, które musiały być spłacone w ciągu, najczęściej, 30 dni w całości. Jednorazowa spłata zadłużenia była cechą charakterystyczną dla większości firm parabankowych. Od kilkunastu miesięcy sytuacja ta uległa wyraźnej zmianie, pojawiły się bowiem mikropożyczki, które można spłacać w ratach. Kilka firm pożyczkowych posiada w swojej ofercie pożyczki opiewające na znaczne sumy, co spowodowało konieczność wprowadzenia ratalnych spłat. Jak się jednak okazało to strzał w dziesiątkę, gdyż wiele pożyczki te są znacznie łatwiejsze w pozyskaniu od kredytów bankowych. Jedyną cechą działającą wyraźnie na niekorzyść jest wysoki koszt pożyczek.