Lokaty bankowe 2019 – którą wybrać?

Dane raportów największych banków komercyjnych w Polsce wskazują, że w roku 2018 znacząco wzrosło zainteresowanie lokatami. To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zaoszczędzić pieniądze by móc je potem inwestować. W grudniu 2018 roku łączna suma środków finansowych ulokowanych w bankach wynosiła ponad 5,5 miliarda złotych. Takiej wysoką wartości nie obserwowano od grudnia 2015 roku.

Lokaty nie zawsze w cenie

Do końca roku 2015 Polacy swoje oszczędności umieszczali na kontach bankowych lub trzymali w formie lokat. Gdy oprocentowanie tych drugich zaczęło powoli spadać, większość zrezygnowała z lokowania tam swoich środków i przystała na założenie otwartych kont oszczędnościowych. Dopiero w 2018 roku, promowanie lokat bankowych oraz oferta atrakcyjnego oprocentowania sprawiły, że stary trend powrócił i ponownie zawierzyliśmy w “lokatowe” pomnażanie naszych oszczędności w bankach. Dzisiaj możemy wybierać wśród najlepszych propozycji.

Lokaty bankowe 2019

Mianem lokaty określamy umowę pomiędzy podmiotem udostępniającym tego typu rozwiązanie a klientem, która określa warunki lokowania środków pieniężnych na czas określony. W zależności od preferencji konsumenta, mogą to być lokaty odnawialne lub nieodnawialne. W obu przypadkach oferent lokaty zobowiązuje się wypłacić kapitał wraz z odsetkami jego właścicielowi.
Lokaty ocenia się przede wszystkim na podstawie oferowanego oprocentowania, które gwarantuje zysk klientowi banku. Im wyższy tym korzystniejsze są warunki umowy. Na tej podstawie można wybrać te najlepsze propozycje poszczególnych banków komercyjnych w Polsce.

Nowe lokaty bankowe

Nest Bank i lokata Witaj

logo nest bankProdukt dostępny dla nowych klientów z wysokim oprocentowaniem na dobry początek. Jest to umowa terminowa na 3 lub 6 miesięcy a oprocentowanie w skali roku wynosi 4,0%. Minimalna kwota, jaką można przelać do banku wynosi 1 000 zł. Oprocentowanie jest stałe a odsetki wypłacane przy zakończeniu umowy wraz z kapitałem. By móc skorzystać z nowej lokaty w Nest Banku należy przelewać część środków z wynagrodzenia lub jego całość (min. 1 000 zł) na rachunek w Nest Banku. Może zostać założona tylko jeden raz.

Getin Bank z e-Lokatą

logo getin bankOferowana przez Getin Bank e-Lokata na nowe środki jest oprocentowana na 3,5% w skali roku. Okres trwania umowy wynosi 4 miesiące a minimalna kwota, jaką można ulokować w banku to 500 zł. Oprocentowanie jest stałe a kapitalizacja odsetek wypłacana pod koniec trwania umowy. Założenie lokaty odbywa się przez internet po wypełnieniu wniosku online.