Kredyty gotówkowe tanieją

Pandemia koronawirusa w Polsce wpłynęła znacząco na wysokość stóp procentowych. Dzisiaj stopa referencyjna wynosi 0,5% (to 3 razy mniej niż z okresu przed pandemią) a świadomość, że nie zdrożeją kredyty gotówkowe może sprawić, że wielu konsumentów zacznie inwestować dzięki środkom finansowym pochodzącym z banków. Rada Polityki Pieniężnej zaś, nie wyklucza dalszych cieć stóp procentowych i ich ujemnych wartości. Nie pozostanie to bez wpływu na lokaty, które przestaną być opłacalne. Banki będą zatem musiały się zabezpieczyć, gdyż to właśnie lokaty są głównym źródeł finansowania kredytów i pożyczek.

Scenariusz Rady Polityki Pieniężnej

Złagodzenie polityki pieniężnej podyktowane jest ograniczenia w walce z koronawirusem a tym samym kryzysem, jaki dotyka wielu polskich przedsiębiorców. Obecnie stopa referencyjna to 0,5% przy czym wartość ta w drugim kwartale roku może zostać obniżona nawet do 0,05%. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju jest głównym powodem tak drastycznych zmian. Uważa się także, że sam powrót do „normalności” nie wpływie na decyzję podwyższenia wartości RSS. Dopiero gdy zaobserwowany zostanie wyraźny wzrost gospodarczy będzie można zaplanować stopniowe podwyższanie stóp procentowych. Znaczenie będzie miała także sytuacja w innych państwach europejskich oraz to jak szybko poradzą sobie z odmrożeniem gospodarczym.

Oferty na kredyty gotówkowe

Spadek stóp procentowych nie oznacza automatycznego obniżenia wysokości rat kredytów. Niektórzy klienci banków będą musieli poczekać na ten proces nawet kilka miesięcy. Niemniej od jakiegoś czasy instytucje bankowe wprowadzają nowe produkty, które kuszą atrakcyjnymi cenami.

Credit Agricole proponuje konsumentom tzw. kredyt powitalny z RRSO = 0%. Oznacza to, że spłacają oni jedynie zobowiązanie finansowe bez kosztów jego obsługi. Wprawdzie maksymalna kwota kredyt wynosi tylko 3 000 zł ale dostępny okres kredytowania sięga aż 12 miesięcy. Klient zaś zwraca dokładnie taką kwotę, jaką pożyczył.

ING promuje specjalną ofertę pożyczki gotówkowej z prowizją wynoszącą 0 zł. Nie ma ograniczeń co do kwoty pożyczki, która podlega promocji, klienci mogą zatem uzyskać nawet do 150 000 zł z prowizją 0 %. W czasie pandemii dostępne są także ułatwienia i tego rodzaju zobowiązanie finansowe nie wymaga wizyt w oddziale, wystarczy wypełnić wniosek online. Pieniądze zostaną przekazane na konto po podpisaniu przez kredytobiorcę umowy pożyczki.

PKO reklamuje się jako bank bez wychodzenia z domu. Z tej okazji proponuje pożyczkę z prowizją 0 %. Kwoty pożyczki wynoszą od 500 do 50 000 zł a dla klientów posiadających aplikację banku PKO środki przekazywane są na konto bankowe w niecałą minutę od czasu podpisania umowy. Wszystkie formalności można załatwić online, a przy maksymalnym okresie kredytowania (12 miesięcy) koszt to jedyne 3 zł za każde pożyczone 1000 zł.