Kredyty gotówkowe bez prowizji

Podczas udzielania zobowiązań finansowych, usługodawcy pobierają pewnego rodzaju wynagrodzenie – prowizję, która wraz z odsetkami wliczana jest w koszty obsługi kredytu. Oczywiście jej wielkość uzależniona jest od kwoty pożyczki oraz ewentualnych dodatkowych opłat, jakie ponosi klient. Wykup ubezpieczenia czy skorzystanie z dodatkowych usług banku z reguły obniżają prowizję. Na szczęście pobierana jest jednorazowo i stanowi pewien odsetek od wartości zrealizowanej transakcji pieniężnej. By przykuć uwagę potencjalnych klientów, banki często proponują produkty promocyjne bez prowizji, dzięki czemu cechują się atrakcyjnym oprocentowaniem. Warto jednak pamiętać, że celem instytucji świadczącej usługi finansowe jest zarobienie na kredytobiorcach, zatem pomimo braku prowizji pojawiają się inne dodatkowe opłaty łatwo wplecione w koszty zobowiązania.

Kredyty gotówkowe bez prowizji

Przedstawiamy poniżej kilka ofert kredytów gotówkowych bez prowizji największych banków komercyjnych.

logo mbankmBank ma do zaproponowania kredyt 0% prowizji dla konsumentów, którzy po raz pierwszy zaciągają zobowiązanie finansowe w banku. Kwoty o jakie można się ubiegać to 500 do 150 000 zł a okres kredytowania wynosi 3-120 miesięcy (RRSO = 10,47%). Ponadto każdy klient, który skorzysta z dobrowolnego ubezpieczenia kredytu może liczyć na obniżenie jego kosztów obsługi. Natomiast osoby posiadające już konto w mBanku mają szansę na aplikowanie o kredyt online, bez wychodzenia z domu.

logo ing bank śląskiING Bank Śląski udziela kredytów z prowizją wynoszącą 0 zł przy kilku wybranych opcjach:

  1. dla pożyczek powyżej 10 000 zł z wykupionym ubezpieczeniem
  2. kredytów w kwotach od 20 000 do 60 000 zł (promocja wygasa 17 listopada 2018 roku)
  3. przy zaciągnięciu kredytu, z którego część sumy przeznaczy się na konsolidację innych zobowiązań finansowych

Maksymalna kwota pożyczki to 160 000 zł a okres kredytowania sięga 8 lat. Osoby dysponujące rachunkiem w ING wszelkie formalności dotyczące kredytu mogą zrealizować przez internet.

logo pkoNajstarszy bank w Polsce, PKO SA również promuje kredyty bez prowizji ale dotyczy to jedynie pożyczek przez internet do kwoty 10 000 zł. Przy wcześniejszej spłacie kredytu nie są nałożone żadne dodatkowe opłaty, które trzeba uiścić. Okres kredytowania wynosi 3-15 miesięcy (RRSO = 10,46%). W wypadku różnych zdarzeń losowych można czasowo zawiesić regulowanie rat kredytu i skorzystać z tzw. wakacji kredytowych (3 miesiące).