Kredyt na start dla nowych firm

Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą muszą wyłożyć środki finansowe na start swojej firmy. Początki zwykle bywają najtrudniejsze, gdyż wiążą się z pozyskaniem nowych klientów i wyrobieniem sobie u nich pozytywnego zdania. By tak się stało niezbędny jest nakład finansowy do zrealizowania biznesowych planów. Jeśli osoba otwierająca działalność gospodarczą nie zaoszczędziła tych środków, może skorzystać z pomocy banków oraz instytucji państwowych.

Pożyczka na start dla nowych firm

mBank oferuje kredyt na start dla przedsiębiorców już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Kwota pożyczki zaczyna się od 30 tysięcy złotych a do wyboru są dwa warianty: niska prowizja lub niska marża. Propozycja ta obejmuje okres spłaty od 12 do 84 miesięcy a maksymalnie można uzyskać 200 tysięcy złotych. Oprocentowanie nominalne w skali roku wynosi 7,18 %. Przy założeniu, iż wnioskodawca otrzyma kredyt w wysokości 60 tysięcy złotych na 6 miesięcy (5 lat), to jego całkowity koszt będzie równy 15 898,20 zł (prowizja 1%). Środki finansowe można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Drugą opcją jest także kredyt na rachunku bieżącym z gwarancją COSME, gdzie kredytobiorca płaci odsetki jedynie wtedy, gdy korzysta z przyznanych mu środków.

BNP Paribas również świadczy kredyt na dobry start dla firm już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Jego kwota sięga maksymalnie 30 tysięcy złotych, gdy mowa o kredycie bez zabezpieczenia. Natomiast w przypadku zobowiązania finansowego z zabezpieczeniem, jego maksymalna wartość wynosi 50 tysięcy złotych. Warunkiem uzyskania środków jest otwarcie rachunku bankowego w BNP Paribas Ponadto ta propozycja dotyczy osób fizycznych, które przed otworzeniem własnej firmy były zatrudnione w tym samym sektorze jak ten, który dotyczy profilu ich działalności.

Wsparcie na starcie czyli pożyczka na start z Programu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Konkurencją dla bankowych produktów finansowych jest pożyczka na start realizowana z rządowego programu Pierwszy biznes – wsparcie na starcie. To zobowiązanie finansowe adresowane dla osób, które w trakcie ubiegania się o pożyczkę zostały wpisane do rejestru bezrobotnych. By je otrzymać należy zgłosić się do pośrednika finansowego w Urzędzie Pracy i złożyć wniosek o pożyczkę. Jest to bardzo atrakcyjna oferta bowiem oprocentowanie kredytu wynosi zaledwie 0,01% w skali roku. Okres kredytowania sięga 7 lat a karencja wynosi 1 rok. Maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać nie może przekraczać 106 tysięcy złotych. Warunkiem niezbędnym do aplikowania o potrzebne środki jest zabezpieczenie pożyczki w postaci: weksla własnego przyszłego pożyczkobiorcy lub poręczenia osoby. Ta oferta jest także kierowana do absolwentów lub studentów ostatniego roku studiów wyższych. Ocena wniosku osoby zainteresowane zajmuje zwykle około 14 dni roboczych.