Kredyt dla przedsiębiorców przez internet

Przedsiębiorcy prowadzący lub rozpoczynający swoją działalność gospodarczą w praktyce mogą liczyć na cały wachlarz ofert kredytów i pożyczek. I choć banki je udzielające reklamują je jako produkty dostępne online, koniec końców niemal każdego właściciela firmy czeka wizyta w placówce. Niestety kredytodawcy wydają się nie ufać tej grupie klientów uważając ich za bardziej ryzykowną niźli osoby fizyczne zatrudnione na umowę zlecenie. Czy zatem kredyt dla przedsiębiorców przez internet jest tylko chwytem reklamowym?

Kredyt dla przedsiębiorców przez internet – ile w tym prawdy

Od kilku lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Nigdy nie zaciągałam kredytów i pożyczek mających na celu wesprzeć moją firmę lecz ostatnio postanowiłam ubiegać się o zobowiązanie finansowe przez internet na cel nie mający związku z prowadzoną działalnością. Potrzebowałam środków by zrobić remont łazienki. Pomyślałam, że jako osoba ze zdolnością kredytową, która zawsze regularnie spłaca wszystkie należności jestem odpowiednim kandydatem do bycia klientem banku. Rozpoczęłam procedurę aplikowania lecz w żadnej z wybranych przeze mnie instytucji nie mogłam zakończyć całej procedury przez internet. Za każdym razem byłam zobligowana do stawienia się w oddziele banku i winna dostarczyć dokumenty potwierdzające kondycje finansową mojej firmy. Zdecydowanie prościej byłby gdybym zarabiała mniej ale była zatrudniona na umowę zlecenie.

mężczyzna przygotowuje biznes plan
Pożyczka dla przedsiębiorców – prawie zawsze z wizytą w oddziale banku

Banki oferujące kredyty dla firm przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej

Produkty finansowe dostępne dla przedsiębiorców to w bankach niemal chleb powszedni. Każda oferta ma jakieś zalety, każda wyróżnia się czymś szczególnym. Oto kilka propozycji kredytów dla przedsiębiorców.

  • PKO BP – oferuje pożyczkę na start już od pierwszego dnia założenia firmy do kwoty 100 000 zł z okresem kredytowania do 60 miesięcy. Decyzja o jej udzieleniu jest przekazywana po 7 dniach od chwili złożenia wniosku. Umowę należy podpisać w jednym z oddziałów PKO.
  • Credit Agricole – reklamuje się Pożyczką Biznes bez zabezpieczeń rzeczowy do 150 000 zł na maksymalnie 72 miesiące, procedura aplikacji kończy się zwykle po 5 dniach roboczych, po których wydawana jest zgoda lub odmowa udzielenia kredytu. Konieczna jest wizyta w placówce banku.
  • Alior Bank – proponuje bardzo wysoką maksymalną kwotę kredytu dla firm wynoszącą do 600 000 zł, ponadto nie wymaga zabezpieczeń a sporym ułatwieniem jest możliwość zamówienia doradcy kredytowego w domu klienta. Wstępna decyzja kredytowa wydawana jest nawet po 30 minutach od złożenia wniosku.
  • ING Bank Śląski – świadczy pożyczki dla biznesu a w tym promocyjną ofertę “bez prowizji”. Kwota sięga 500 000 bez żadnych zabezpieczeń (do 1,2 mln z zabezpieczeniem), bez zaświadczeń z ZUS, US i na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. By uzyskać kredyt należy założyć konto w ING.