Kreditech nabywa nową spółkę. Gigant wciąż rośnie

Kreditech Holding jest niemiecką firmą prowadzącą działalność pożyczkową niemal w całej Europie. Główną istotą działalności firmy jest udzielanie szybkich pożyczek przez Internet. System weryfikacyjny klientów korzysta z samodoskonalącego się algorytmu, który potrafi oszacować zdolność kredytową danej osoby. Na polskim rynku firma proponuje swoje pożyczki poprzez marki Kredito24.pl, Pandamoney.pl czy Zaimo.pl.

Kontomierz przechodzi w ręce Kreditech Holding

Zwiększając swój udział w rynku Kreditech przejął polską firmę Kontomierz, której działalność opierała się na dostarczaniu usługi odczytu kont bankowych. Kreditech musiał wydać na zakup firmy siedmiocyfrową sumę, ale z pewnością taki krok zmieni pozycję spółki, jako lidera rynku mikropożyczek w Polsce i na rynku międzynarodowym.

pozwijane banknoty 100 zł
Kreditech Holding oferuje pożyczki przez: Kredito24, Pandamoney i Zaimo.

 

W jaki sposób usługi Kontomierza pomogą firmie?

W chwili obecnej Kreditech korzysta już z bardzo zaawansowanej technologii udzielania pożyczek. System Big Data analizuje w ciągu zaledwie kilku sekund ogromne ilości danych. Rozbudowa systemu o możliwości Kontomierza pomoże w lepszej i szybszej ocenie kredytowej klientów i wypłacie środków.

Komentarz Rene Griemens, dyrektora finansowego Kreditech Holding

Kontomierz dostarcza światowej klasy narzędzie do zarządzania finansami osobistymi. Stanowi to podstawę do kolejnego etapu naszej strategii budowania osobistych finansów

Komentarz Sebastiana Diemera, założyciela spółki

Technologia Kontomierz pozwala uzyskać unikatowe dane z kont bankowych w rzeczywistym czasie. To sprawia, że nasze międzynarodowe filie będą mogły zapewnić jeszcze lepszą obsługę bankową większej grupie klientów

Funkcje Kontomierza

Kontomierz funkcjonuje, jako dostawca technologii agregacji kont bankowych klientów, dzięki czemu Kreditech będzie mógł usprawnić system udzielania i wypłacania pożyczek we wszystkich swoich wiodących markach. Główną cechą Kontomierza jest prowadzenie serwisu KontoX API, dzięki któremu dana instytucja może mieć wgląd i dostęp do rachunków bankowych online – oczywiście tylko wtedy, gdy klient czyli posiadacz konta wyrazi na to świadomą zgodę.

Funkcjonalności KontoX API

  • Automatyzacja migracji danych z rachunku, takich jak: polecenia i zlecenia zapłaty, przelewy cykliczne czy katalogi odbiorców
  • Automatyczna ocena zdolności kredytowej
  • Weryfikacja danych osobowych klienta bez potrzeby wykonywania symbolicznych przelewów
  • Zarządzanie domowym budżetem i kontrola wydatków

Czy KontoX obsługuje każdy bank?

Obecnie system obsługuje ponad 50 banków w Polsce oraz na terenie Hiszpanii, w Czechach, Rosji i na Słowacji. Współpracuje między innymi z bankami: Idea Bank oraz Alior Bank.

Oczywiście liczba obsługiwanych banków, szczególnie w Polsce, gdzie Kreditech posiada szczególny udział w rynku mikropożyczek, wciąż powinna się powiększać. Nie wiadomo na razie kiedy dokładnie Kreditech połączy funkcjonalności obu swoich systemów i którzy klienci będą przechodzili weryfikację już nowego typu.

Z pewnością jednak przejęcie Kontomierza to również rozwój gospodarczy i finansowy firmy. Przychody systemu szacuje się na około milion euro netto.

1 thought on “Kreditech nabywa nową spółkę. Gigant wciąż rośnie

  1. Uwaga: ta firma probuje wyludzac pieniadze w postaci wezwan do zaplaty liczonych od momentu przedluzenia pozyczki tj splaty odsetek , jako kolejnych kwota 150 zlotych , uzywaja nazwy departament sadowy w ponagleniach do zaplaty, , co wprowadza w blad , gdyz nie jest to zaden sad tylko zwykla firma pozyczkowa , wysylaja pisma po splacie ( przedluzeniu) pozyczki jako wezwanie do zaplaty …
    NIE POLECAM

Comments are closed.