Konta dla młodych w mBanku

Młodzi ludzie potrzebują konta, na którym mogliby bezpiecznie gromadzić swoje oszczędności a przy okazji, które spełniałoby ich wymagania. Choć obecna oferta prowadzenia rachunków bankowych jest bardzo bogata, co jakiś czas pojawiają się reklamy atrakcyjnych i bezpłatnych kont. Niedawno również mBank wyszedł z inicjatywą stworzenia takiego produktu, który skierowany jest do młodszego pokolenia.

Oferta mBanku – konta dla młodych

Młode dziewczyny trzymają się za ręce
mBank uruchomił konta dla Młodych za 0 zł

Bank przygotował dwie oferty kont dla młodych Polaków. Pierwsza adresowana jest do osób od 13 do 18 lat, druga natomiast dla nieco starszych, powyżej 18 lat. Warunki prowadzenia konto są jednak takie same dla obu grup wiekowych. W obu przypadkach występuje dowolność wybory wzoru karty, który można również samemu zaprojektować.

Informacje o koncie dla młodych

Dla klientów w wieku od 13 do 21 lat:

  • konto za 0 zł
  • jego założenie nie jest obciążone żadnymi dodatkowymi opłatami
  • miesięczny koszt prowadzenia konta jest równy 0 zł
  • wypłaty z bankomatów w Polsce całkowicie bezpłatne

Osoby powyżej 21 do 24 roku życia mogą dokonywać bezpłatnych wypłat z bankomatów lecz o minimalnej kwocie 50 zł. Przy niższych sumach zostanie doliczona dopłat 1,30 zł. Taka sama kwota zostanie pobrana w przypadku wypłat w kwocie poniżej 100 zł dokonywanej przez klientów powyżej 24 roku życia.

Miesięczny koszt posiadania karty Visa m to 0 zł jeśli jej odbiorcami są ludzie młodzi od 13 do 20 lat. natomiast opłaty mogą zostać naliczone dla właścicieli w wieku od 21 lat jeśli dokonają poniżej pięciu wypłat w miesiącu. Kwota, którą zostaną obciążeni wynosi 4 zł.

Założenie konta dla młodych w mBanku

Po wejściu na zakładkę strony konta należy wypełnić wniosek internetowy. Zajmuje to kilka minut i niezbędny przy tej czynności jest dowód osobisty. W przypadku osób małoletnich konieczna jest zgodna opiekuna prawnego. W ciągu dwóch dni roboczych na wskazany adres wnioskodawcy zostanie przesłana kurierem umowa, którą należy podpisać w obecności kuriera. Na koniec pozostaje aktywować konto bankowe na podstawie instrukcji dostarczonej w pakiecie aktywacyjnym. Karta do konta zostanie przesłana do jego posiadacza w ciągu 10 dni roboczych.