Kokos czyli pożyczki społecznościowe

W Polsce, wraz z coraz powszechniejszym dostępem do internetu, bardzo szybko wzrasta ilość osób korzystających z bankowości elektronicznej, usług firm pożyczających pieniądze przez internet, a w ostatnim czasie również pożyczek społecznościowych. Te ostatnie, choć jeszcze mało znane zjednują sobie coraz to nowych zwolenników.

Czym jest Kokos?

symbol pomysłów w internecie
Pożyczki społecznościowe to dobry pomysł na tanią pożyczkę.

Kokos to jedna z najdłużej działających na polskim rynku platform umożliwiających udzielanie pożyczek społecznościowych. Platforma ta cieszy się dużym zaufaniem użytkowników zarówno udzielających pożyczek jak również tych, którzy się zadłużają. Każdy klient przed przystąpieniem do platformy przechodzi weryfikację, co pozwala już na samym początku zmniejszyć prawdopodobieństwo oszustw. Dzięki takim zabiegom pożyczkobiorcy mogą liczyć na otrzymanie pieniędzy na dogodnych dla nich warunkach, a pożyczkodawcy mają możliwość uzyskania dodatkowego dochodu.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki w Kokos?

W przypadku pożyczek społecznościowych istnieje możliwość samodzielnego ustalenia poziomu oprocentowania pożyczki. Wnioskujący o pożyczkę sam proponuje warunki pożyczki, które jest w stanie spełnić. O tym czy otrzyma pieniądze na wskazanych warunkach przez siebie decydują osoby inwestujące w pożyczki. W ten sposób można uzyskać pożyczkę na bardzo dogodnych dla siebie warunkach. Kokos posiada również wiele cech charakterystycznych dla chwilówek, które warto podkreślić. Są wśród nich:

 • szyba wypłata;
 • minimum formalności;
 • pożyczki udzielane całkowicie online;
 • klient sam ustala oprocentowanie pożyczki.

Jak skorzystać z oferty Kokos.pl?

Aby móc skorzystać z oferty pożyczkowej Kokos należy w pierwszej kolejności zarejestrować się w serwisie. Podczas rejestracji konieczne jest przesłanie skanu lub kserokopii wszystkich wymaganych dokumentów, w tym dowodu osobistego oraz drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Ponadto konieczne jest uiszczenie specjalnej opłaty weryfikacyjnej (obecnie to kwota 1 zł). Opłata ta ma na celu sprawdzenie podanych przez użytkownika danych. Kokos to firma, która bardzo dba o zminimalizowanie ryzyka związanego z pożyczaniem i inwestowaniem w pożyczki, dlatego każdy kto przystępuje do platformy jest sprawdzany. Kolejnym krokiem po zarejestrowaniu się oraz przejściu weryfikacji jest ustawienie warunków aukcji pożyczki w tym oprocentowania i terminu spłaty. Po wykonaniu obu kroków następuje etap, w którym kilku inwestorów zainteresuje się pożyczką i ją sfinansuje.

Dodatkowe informacje o pożyczkach

Pożyczki społecznościowe opierają się w dużej mierze na zaufaniu. Wprawdzie osoby, które są dopuszczane do grona użytkowników na wstępie przechodzą weryfikację, jednak nie zawsze udaje się wyeliminować wszystkich nieuczciwych pożyczkobiorców i inwestorów. Dlatego też w Kokosie istnieje kilka progów pożyczkowych, które pozwalają nabrać inwestorom zaufania do poszczególnych pożyczkobiorców. Pierwsza pożyczka wynosi maksymalnie 1 000 zł, dzięki czemu użytkownicy zyskują pewność, że dany klient nie próbuje naciągnąć i oszukać żadnego z nich. Kolejne kwoty mogą wynosić maksymalnie 2 500 zł, 5 000 zł, 10 000 zł oraz 25 000 zł.

Co zrobić aby pozyskać inwestorów w pierwszej pożyczce?

Zainteresowanie inwestorów pożyczką nie jest wcale takie proste, szczególnie jeśli ma to być pożyczka na większą kwotę, dlatego warto wiedzieć jak można zwrócić uwagę na swoją aukcję:

 • przeprowadzić dodatkowe weryfikacje, w szczególności miejsca zamieszkania;
 • zaproponować inwestorom wyższy zysk poprzez wyższe oprocentowanie pożyczki;
 • obserwować aukcję i udzielać odpowiedzi na pytania potencjalnych inwestorów.

Opinie klientów o Kokos.pl

Klienci platformy Kokos bardzo sobie chwalą ten sposób pożyczania i inwestowania. W swoich opiniach najczęściej podkreślają:

 • że jest to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą spróbować swoich sił w branży pożyczkowej;
 • szybką i profesjonalną obsługę;
 • możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych;
 • korzystne oprocentowanie dzięki wysokiej konkurencyjności.

Kokos jest pożyczką społecznościową gwarantującą najwyższy poziom usług. Zasady wystawiania aukcji oraz uzyskiwania pożyczek są ściśle określone więc żadna ze stron nie ma wątpliwości, czy ich wybór był słuszny. Pożyczki społecznościowe to przyszłość branży kredytów gotówkowych od ręki.