Kasiora – z pewnością nie jest to kolejna firma pożyczkowa!

Kasiora.pl należy do firmy EDIR, która nie zajmuje się udzielaniem pożyczek, ani nie jest firmą finansową. Niemniej jednak, Kasiora.pl wydaje się serwisem przedstawiającym ofertę jednej z wielu firm pożyczkowych. Niczym szczególnym oferta ta się nie wyróżnia, ale twórcy serwisu zadbali o to, by stworzyć serwis dobrze imitujący strony firm pożyczkowych.

Fałszywa oferta pożyczek?

Kasiora.pl ogłasza się jako szybka i skuteczna firma pożyczkowa. Czytamy o szybkiej decyzji, minimum formalności, o stałych ratach, oraz pożyczaniu bez sprawdzania BIK. W dodatku na stronie umieszczone są informacje o „niby” proponowanych chwilówkach i pożyczkach z dłuższym okresem spłaty: od kwoty 300 do 8 000 zł (lub na innych podstronach do kwoty 25 000 zł) na okres od 1 do 96 tygodni (rat).

Co więcej, tworząc dalszą iluzję, twórca strony umieszcza na niej również znany z innych stron firm pożyczkowych – kalkulator pożyczkowy. Dowiadujemy się przy tym o możliwych kosztach wymyślonej pożyczki.

Gdzie tkwi haczyk?

Wybierając opcję „złożenia wniosku” pożyczkowego przechodzimy na stronę, na której małym druczkiem czytamy:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez serwis Kasiora oraz przekazanie ich partnerom w celu przedstawienia mi oferty, w tym na przesłanie ww. informacji za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.”

Kasiora.pl jest więc tutaj jedynie pośrednikiem, który zbiera nasze dane osobowe, a następnie udostępnia je innym podmiotom – nie wiemy nawet, jacy są to „partnerzy”. Warto przypomnieć, że dane, które podajemy we wniosku dotyczącą naszego: imienia i nazwiska, wysokości miesięcznych dochodów, numeru PESEL, danych kontaktowych. To naprawdę wiele informacji osobistych, które przekazujemy najprawdopodobniej do jakiejś większej bazy, na której firma zwyczajnie zarabia – przekazując dane potencjalnych pożyczkobiorców wybranym firmom.

Czy firma rzeczywiście przesyła oferty pożyczek?

Wysłaliśmy do firmy wniosek podając fałszywe dane osobowe wraz z adresem e-mail, do którego mieliśmy dostęp. Nie otrzymaliśmy do firmy żadnej oferty – nikt też nie próbował się z nami skontaktować.

Ogólna opinia o marce Kasiora

Kasiora.pl nie jest firmą pożyczkową, chociaż właśnie w taki sposób przedstawia swoją ofertę. W naszej opinii serwisu nie można polecić, nawet ze względu na ofertę pośrednictwa. Jak sprawdziliśmy – firma nie przekazuje, po wypełnieniu wniosku, absolutnie żadnych informacji o firmach, które mogłyby być zainteresowanie udzieleniem nam pożyczki.

Ponadto, Kasiora.pl posiada oficjalną stronę na Facebooku (https://www.facebook.com/Kasiorapl) – nie jest ona jednak zupełnie aktualizowana. Od 2012 roku znajdują się tam jedynie dwa niezwykle lakoniczne wpisy oraz dosłownie zero komentarzy, wyłączając komentarz jednego potencjalnego klienta, który pytał, czy firma w ogóle prowadzi jeszcze swoją działalność.

Kontakt z firmą

  • Dane do korespondencji:

Bandurskiego 66/4

31-515 Krakow

  • E-mail: bok@kasiora.pl

  • Facebook: https://www.facebook.com/Kasiorapl