Jak płacić za OC mniej?

uśmiechnięta kobieta w aucieCzy wiesz, od czego zależy cena ubezpieczenia komunikacyjnego? Jeśli chcesz zyskać tanie OC, możesz np. zadbać o to, by towarzystwo przyznało Ci więcej zniżek. Jednak znaczenie ma również to, gdzie wykupisz polisę oraz jak za nią zapłacisz. Poznaj kilka tricków, które pozwolą Ci oszczędzić. Zacznij płacić za ochronę na drodze tylko tyle, ile musisz – ani złotówki więcej!

Kupujesz auto lub planujesz wymianę? Wybierz dobrze i oszczędzaj!

Tanie OC przysługuje m.in. tym, którzy dokonali dobrego zakupu auta. Oczywiście w oczach ubezpieczyciela najlepsze są pojazdy prosto z salonu, gdyż mają nowe części i istnieje mniejsze ryzyko, że ulegną awarii. To jednak wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Przy mniejszym budżecie tańsze OC uzyskasz, kupując auto młodsze. Mając do wyboru 8- i 5-letnie, w teorii lepsze będzie to drugie. Jednak i szczegóły mają znaczenie. Jeśli młodsze auto ma większy silnik, będziesz mógł osiągać na drodze większą prędkość – niestety ubezpieczyciel uzna to za wadę i obniży cenę polisy. Na tanie OC nie licz także, jeśli zdecydujesz się na zakup modelu statystyczne często ulegającego awariom i biorącego udział w wypadkach.

Przekonaj się, jak dane dotyczące auta wpływają na cenę OC. Poznaj wszystkie aspekty, jakie biorą pod uwagę towarzystwa ubezpieczeniowe: https://kioskpolis.pl/koszt-ubezpieczenia-oc-a-wartosc-samochodu-jaka-jest-zaleznosc/

auto na drodze z lotu ptaka

Wybieraj i kupuj ubezpieczenie OC rozsądnie

Dobrym miejscem do szukania polisy OC jest internet. Dzięki gotowym porównywarkom ubezpieczeń komunikacyjnych otrzymasz listę towarzystw, polis, zakresów i cen. Nie będą to symulacje ani przybliżone wyniki, ale dopasowane do Ciebie, ponieważ w formularzu porównywarki wpisuje dane swoje i samochodu. W taki sposób znajdziesz tanie OC.

Kiedy już zdecydujesz się na zakup, wiedz o tym, że wpłacenie całej kwoty od razu stanowi oszczędność. Podzielenie ceny OC na raty na pewno ułatwiłoby Ci życie, ale też sprawi, że w efekcie zapłacisz więcej. Zastanów się, na czym bardziej Ci zależy: zbalansowanych płatnościach nienadszarpujących domowego budżetu czy oszczędności i komfortowi niepłacenia przez najbliższy rok.

sportowy samochód

Rejestracja i dorejestrowanie

Jeśli jesteś młodym kierowcą, masz na swoim koncie kolizje bądź z innych powodów nie otrzymałeś od ubezpieczyciela wielu zniżek, możesz liczyć na tanie OC, jeśli zarejestrujesz auto na siebie oraz osobę cieszącą się licznymi zniżkami, np. rodzica. W trakcie kupowania samochodu będzie Ci łatwiej. Po czasie zaś osobę tę dorejestrujesz.

Z czasem zyskasz własne zniżki. Nie tylko jeżdżąc długo i ostrożnie, ale także dokonując różnych życiowych wyborów. Jakich? Chociażby w kwestii miejsca zamieszkania. Mieszkańcy wsi i małych miast mogą liczyć na tanie OC, bo gdy na jakimś terenie jest mniej pojazdów, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że wdadzą się w kolizję – ubezpieczyciele dysponują statystykami. Również osoby po ślubie i z dziećmi dostają zniżki, ponieważ są traktowani jako rozsądniejsi, ostrożniejsi i uważniejsi na drodze.