JAK DZIAŁAJĄ PROMOCJE BANKOWE?

Wielu z nas spotkało się z pojęciem promocje bankowe. Nie każdy jednak wie na czym one polegają. Warto się tego dowiedzieć, bowiem mogą być one fajnym pomysłem na dodatkowy zysk. Oczywiście nie jest to zysk za darmo, zawsze bowiem bank, który chce w ramach promocji zapłacić przyszłemu klientowi jakiekolwiek pieniądze w ramach promocji, ma w tym swój cel.

Pieniądze za działanie.

Promocje bankowe to nic innego jak pieniądze oferowane przez bank osobie, która jest lub chce zostać jego klientem. Takie pieniądze można otrzymać za założenie konta w danym banku, za założenie karty kredytowej, wzięcie kredytu ale i za takie działania jak skuteczne polecenie danego produktu bankowego innym osobom. Z reguły warunki, które należy spełnić, by otrzymać pieniądze w ramach promocji bankowej nie są bardzo wygórowane, zawsze jednak konieczne jest zapoznanie się z regulaminem promocji. Poleganie tylko na przekazach reklamowych związanych z promocją, może prowadzić do błędnego działania, które doprowadzi do jednego – klient w ramach promocji bankowej nie otrzyma żadnej gotówki lub tez otrzyma, ale dużo mniej niż przewidywał. Doskonale to widać choćby przy promocjach związanych z założeniem konta w danym banku.

Pieniądze za założenie konta w banku.

Najpopularniejszymi promocjami bankowymi są promocje polegające na oferowaniu klientom pieniędzy, jeśli zdecydują się na założenie w danym banku konta. Dla banku, wbrew pozorom to nie tylko wydatek, ale i szansa na zysk. Przede wszystkim dużo łatwiej pozyskują nowych klientów. Klientów, których traktują jak inwestycje długoterminową. Owszem, tacy klienci, chwilę po założeniu konta, nie dają bankowi żadnych zysków lub dają ale bardzo niewielkie. Patrząc na temat długoterminowo jest inaczej. Klient, który skuszony pieniędzmi, zdecydował się na założenie w danym banku konta, może przyjmować na nie wpłaty w dużej wysokości. Może zdecydować się z czasem na wzięcie pożyczki bankowej, kredytu hipotecznego, założenie lokaty, na inne produkty bankowe, co przełoży się na znaczne zyski banku. Żaden bank jednak nie oferuje pełnej kwoty z promocji, już za założenie konta bankowego czy skorzystanie z innego produktu bankowego. Gdyby tak było, gro klientów zakładałoby konta, odbierało pieniądze po czym konta likwidowało. Z tego powodu, pieniądze za założenie konta w banku, można otrzymać, ale pełną sumę z promocji klient otrzyma po pewnym czasie i to tylko wtedy, gdy spełni warunki, określone w promocji. Część pieniędzy może otrzymać za założenie konta, kolejną część, gdy na konto zaczną wpływać określonej wysokości pieniądze, następną, gdy w danym czasie dokona określoną ilość płatności kartą. Mogą też pojawić się też dodatkowe warunki, zawsze więc przed skorzystaniem z promocji, należy czytać jej warunki.

Pieniądze za skorzystanie z innych produktów bankowych.

Podobne warunki obowiązują przy promocjach bankowych, które są związane z innymi produktami bankowymi. Przy promocjach przy założeniu karty kredytowej, również może pojawić się warunek określonych transakcji koniecznych do przeprowadzenia, by otrzymać pieniądze w ramach promocji. Bardzo często też bank zastrzega sobie w warunkach promocji brak wypłaty pieniędzy z promocji, jeśli klient zrezygnuje z produktu bankowego przed czasem określonym w regulaminie promocji.

Promocje za polecanie.

Fajnym pomysłem na dodatkowe pieniądze od banku jest udział w promocjach typu pieniądze za polecanie. Tu zasada jest prosta. Klient otrzymuje pieniądze, jeśli skutecznie poleci swoim znajomym dany produkt bankowy. Z powodzeniem można polecać przez Internet. Klient otrzyma pieniądze, jeśli dana osoba wejdzie na stronę banku przez wygenerowany link, skorzysta z produktu bankowego i spełni określone warunki. I tu warunkiem może być nie tylko skorzystanie z danego produktu bankowego. Zgodnie z zasadami promocji, klient, który poleca, może otrzymać pieniądze, jeśli dana osoba – na przykład – założy z polecenia konto bankowe, utrzyma je przez określony czas, dokona płatności kartą czy też dopiero wtedy, gdy na nowe konto wpłyną środki o określonej wysokości.

Warto korzystać z promocji bankowych, nie zapominając o tym, że otrzymanie pieniędzy dzięki nim, może być obwarowane wieloma warunkami. Nie są one trudne do spełnienia, jednak rozsądnie jest je poznać, spełnić i czekać na dodatkowe pieniądze od banku.