iGotówka, czyli doskonała alternatywa dla parabanków

BGŻ BNP Paribas postanowił zdobyć zaniedbany do tej pory przez banki segment rynku. Mowa oczywiście o pożyczkach online, bez wychodzenia z domu, a także o pożyczkach chwilówkach. Nie wiedzieć, dlaczego do tej pory banki w większości omijały szerokim łukiem tego typu rozwiązania finansowe. Być może od tej pory zacznie się to zmieniać i decyzja banku BGŻ BNP Paribas wywoła lawinę innych ofert bankowych. Poczekamy na rozwój wypadku, a póki, co skupmy się na produkcie oferowanym przez BGŻ.

rozmowa
iGotówka to ciekawa alternatywa dla firm pożyczkowych.

Oferta banku to iGotówka, czyli szybki i tani kredyt gotówkowy dostępny przez internet. Na wstępie zaznaczmy, że jest on zdecydowanie tańszy niż tego typu propozycje skierowane do nas przez firmy pozabankowe, tzw. parabanki. Nie ukrywajmy również, że kiedy bierzemy pożyczkę w banku, możemy poczuć się nieco bezpieczniej. Niewątpliwą zaletą omawianego produktu bankowego jest oprocentowanie, które jest zdecydowanie niższe niż w przypadku podobnych produktów oferowanych przez parabanki. Z drugiej strony oferują one wiele promocji jak na przykład darmowa pożyczka. Tutaj nie ma co na to liczyć. Jednak pomijając jedną darmową pożyczkę to każda inna będzie dużo tańsza w ofercie iGotówka.

Kwoty, jakie wchodzą w grę w ofercie banku są zdecydowanie większe niż u konkurencji. Możemy starać się o pożyczkę w wysokości od 1000 do 120000 złotych. Jak wszędzie, również tutaj znajdziemy wady i zalety tego rozwiązania. Kwota maksymalna to niewątpliwie zaleta, możemy ubiegać się o naprawdę duże środki. Odstraszać może kwota minimalna, która przy innych propozycjach, gdzie można pożyczyć na przykład 100 złotych, jest niezwykle wysoka. Należy zaznaczyć, że nie w każdej sytuacji kredyt jest do końca internetowy. Jeśli staramy się o pożyczkę do 20 tysięcy złotych to cały proces odbywa się online, jeśli wnioskujemy o kwotę wyższą konieczna będzie wizyta w banku.

Kolejna kwestia to okres spłaty. Usługa iGotówka umożliwia spłatę pożyczki w okresie od 6 do 84 miesięcy. Nie mamy możliwości podjęcia pożyczki na krótszy okres, jak to bywa w przypadku chwilówek. Jest to niewątpliwa wada, która może zniechęcić naprawdę spore grono ludzi szukających doraźnej pomocy na kilka chwil. Warte zauważenia jest ubezpieczenie kredytu, które możemy wykupić. Podnosi ono oczywiście jego całkowity koszt, jednak w kryzysowej sytuacji (problemy zdrowotne, utrata pracy) może nam bardzo pomóc. Przy większych kwotach bank nie pozostawia nam wyboru i ubezpieczenie jest obowiązkowe.

iGotówka to z pewnością ciekawe rozwiązanie, które może zrobić sporo zamieszania na rynku pożyczek internetowych. Wysoka kwota maksymalna, a także sama świadomość korzystania z usług banku sprawia, że usługa będzie postrzegana, jako bardzo atrakcyjna przez wiele osób. Nie obeszło się bez wad, jak chociażby wysoka kwota minimalna czy długi okres spłaty. Nie jest to pożyczka dla wszystkich, jednak części osób nowe rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu.