Give Take sposobem na gwarantowany zarobek i dobrą pożyczkę społecznościową

Give Take to firma kryjąca się za witryną givetake.pl. Udziela pożyczek na zasadzie p2p. Dzięki temu portal jest zarówno platformą pożyczkową, jak i inwestycyjną, a to oznacza, że znajdą tutaj swoje miejsce zarówno osoby, które chcą inwestować w pożyczki społecznościowe, jak i osoby, które poszukują pożyczek bez BIK, KRD i innych podobnych rozwiązań.

G&T wśród nowych firm pożyczkowych

Firma weszła na rynek w 2013 roku. Jej strona internetowa prezentuje się niezwykle korzystnie – prostota połączona jest tutaj z nowoczesnym designem. Klienci od razu mogą się zalogować korzystając z panelu do logowania, poniżej zaś przedstawione są najnowsze oferty, a jeszcze niżej stopka z opiniami o firmie i informacjami ogólnymi. Utrudniony dostęp jest tylko do rejestracji – nie ma żadnego bezpośredniego linku, za to należy nacisnąć tylko jeden odnośnik „Zaloguj” w prawym górnym rogu.

kobieta z banknotami
Give Take to kolejna platforma pożyczek społecznościowych.

Jak działa program p2p?

Skrót p2p kojarzy się wielu nam z informatyką i rozwinięciem „peer to peer”. Bezpośrednio związany jest on z sieciami komputerowymi i nadaniem wszystkim użytkownikom tego samego statusu wraz z uprawnieniami. W pożyczkach społecznościowych jest podobnie. Nie ma już jednej nadrzędnej firmy czy banku – kogoś, kto sprawowałby pełną kontrolę, i zwykłego użytkownika, który pobiera pożyczkę. Wszyscy są sobie równi. Zwykli ludzie pożyczają na zasadach p2p innym ludziom, różnica jest tylko jedna – jedni nazywają się inwestorami i pragną w ten sposób zarobić, a drudzy nazywają się pożyczkobiorcami i szukają dobrych oferty pożyczkowych poza instytucjami państwowymi i parabankami.

Program inwestorski i pożyczkowy

Inwestorom przedstawia się lepsze warunki współpracy, niż pożyczkobiorcom. Widać to już na samym początku rejestrując się na portalu. Inwestorzy zapłacić muszą 1 zł za rejestrację, wykonując tzw. przelew weryfikacyjny. Kwota ta dla pożyczkobiorców wynosi jednak 5 zł. Skąd taka różnica? Trudno powiedzieć, ale z pewnością nie jest to zagranie fair play, tylko sposób na odstraszenie potencjalnych klientów-pożyczkobiorców, którzy przecież wpędzają całą tę machinę w ruch.
Jak wygląda droga inwestora?

 1. Rejestracja na portalu
 2. Przelew 1 zł za rejestrację
 3. Wyszukanie interesujących aukcji pożyczkobiorców
 4. Wpłacenie odpowiedniej sumy pieniędzy na konto w portalu G&T
 5. Przekazanie pieniędzy na wybrane aukcje
 6. Czekanie na spłatę pożyczki przez pożyczkobiorcę i odzyskanie swoich pieniędzy z odpowiednim procentem – nawet do 16%

Jak wygląda droga pożyczkobiorcy?

 1. Rejestracja na portalu
 2. Wpłata 5 zł za rejestrację
 3. Założenie własnej aukcji pożyczkowej – określamy sami sumę, okres spłaty, oprocentowanie i cel pożyczki
 4. Czekanie na złożenie ofert przez inwestorów
 5. Zebranie całej sumy pożyczki i jej wypłata
 6. Spłacanie pożyczki w wyznaczonym przez siebie czasie

Czy na pewno jest to pożyczka bez BIK?

Portal pragnie chronić swoich inwestorów, dlatego każdy z pożyczkobiorców sprawdzany jest i weryfikowany w bazach BIK, BIG, CEDR oraz ZBP. Nie oznacza to jednak, że nie można pożyczki otrzymać, oznacza to jedynie, że inwestorzy będą wiedzieć o naszych długach. Sami możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy my – jako inwestorzy – bylibyśmy bardziej skorzy zainwestować w pożyczkę dłużnika, czy kogoś, kto spłaca swoje zobowiązania terminowo. Właśnie z tego względu pożyczka taka może być utrudniona – należy najpierw zdobyć zaufanie potencjalnych inwestorów. W tym celu można opisać swoją sytuację rodzinną czy majątkową w przeznaczonym do tego polu informacyjnym zakładając nową aukcję o pożyczkę.

Jak skontaktować się z G&T?

Niestety, kontakt z firmą jest utrudniony, ponieważ nie podaje ona żadnego numeru kontaktowego. Kontakt telefoniczny nadal jest najszybszy, ale niestety, jeśli chodzi o G&T, zmuszeni będziemy do napisania e-maila lub wiadomości na profilu firmy.

 • Formularz kontaktowy: http://givetake.pl/page/kontakt
 • E-mail: info@givetake.pl
 • Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/GiveTakePL
 • Link do rejestracji: http://givetake.pl/register