Gdzie szukać pożyczki na dowód bez zaświadczeń?

Po ogłoszeniu kryzysu i upadłości kilku największych światowych banków, również w Polsce zostały zaostrzone zasady przyznawania kredytów. Przepisy bankowe w ostatnich latach już kilkukrotnie ulegały zmianom, w większości na niekorzyść klientów banków. W odpowiedzi na problemy z uzyskaniem pożyczek w bankach, pojawiły się instytucje pozabankowe oferujące pożyczki niepodlegające prawu bankowemu.

Co oferują firmy pozabankowe?

Firmy pożyczkowe działające na polskim rynku finansowym posiadają bardzo szeroką ofertę pożyczkową. Można w nich pożyczyć od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Cechami, które są poczytywane za zalety takich pożyczek są:

  • brak zbędnych formalności – aby otrzymać pożyczkę często wystarczy jedynie złożyć wniosek i dołączyć do niego kopię dowodu tożsamości;
  • brak zaświadczeń – pożyczki pozabankowe udzielane są na zupełnie innych zasadach aniżeli kredyty bankowe, dlatego niektóre firmy pożyczkowe nie wymagają od wnioskodawców żadnych zaświadczeń mających na celu potwierdzenie dochodów;
  • szybka decyzja pożyczkowa – w przypadku banków na decyzję kredytową trzeba czekać min. kilka dni, w przypadku firm pożyczkowych decyzja taka często wydawana jest w przeciągu kilku minut;
  • pożyczki dla zadłużonych – banki nie tolerują klientów z zadłużeniem, natomiast firmy parabankowe w wielu przypadkach nie zwracają uwagi na niekorzystną historię kredytową, dzięki czemu pożyczkę może dostać niemal każdy.

Gdzie szukać pożyczki na dowód bez zaświadczeń?

kobieta liczy na kalkulatorze
Pożyczki na dowód bez zaświadczeń są drogie. Policz dokładnie czy to się opłaca.

Wbrew oczekiwaniom wielu osób, pożyczki pozabankowe są bardzo łatwo dostępne. Wprawdzie jeszcze do niedawna reklama firm pożyczkowych była ograniczona do ulotek rozwieszanych na słupach ogłoszeniowych czy przystankach autobusowych, jednak ten czas już minął. Na polskim rynku pożyczkowym pojawiły się znane w całej Europie firmy, które stać na reklamę w mediach. Wszyscy doskonale znają staruszki z Wonga, przedsiębiorczych studentów reklamujących Providenta, czy szalonego dziadka marynarza, który pojawił się w spocie telewizyjnym promujący pożyczki vivus. Tym samym nikt nie powinien mieć problemu z dotarciem do tych pożyczkodawców. Jednak poza firmami reklamującymi się w telewizji są jeszcze dziesiątki innych, których reklamy widzimy codziennie w prasie czy w internecie. Niemniej jednak sama reklama nie powinna decydować o wyborze pożyczkodawcy. Dlatego w internecie można znaleźć ogromną ilość stron, które zajmują się tematyką pożyczek pozabankowych (lista parabanków). Warto tam zajrzeć, ponieważ na stronach takich znajdują się informacje dotyczące poszczególnych pożyczkodawców. Można się tam dowiedzieć m.in. jakie warunki trzeba spełnić, aby móc pożyczyć pieniądze lub jakie nowe pożyczki przez internet pojawiły się na rynku. Często na witrynach tego typu pojawiają się również porównywarki pożyczek, dzięki którym można zapoznać się szybko z ofertą wielu parabanków. Polecamy nasz ranking chwilówek. Ostateczny wybór pożyczkodawcy należy oczywiście do klienta, ale im więcej posiada on informacji na temat firmy pożyczkowej, tym bezpieczniej można się zadłużyć.

3 thoughts on “Gdzie szukać pożyczki na dowód bez zaświadczeń?

  1. Nie jestem zwolenniczką brania kredytów czy też pożyczek na dowód. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest pozyskać dane od innych osób i tym samym wziąć kredyty na nie. Rozumiem, że banki chcą ograniczyć formalności do minimum, ale robią to naszym kosztem. Plusem jest krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznanie kredytu. Powinno to być wprowadzone w większości instytucji bankowych.

  2. Artykuł przykul moją uwagę gdyż obecnie poszukuję dobrej pożyczki właśnie bez zbędnych zaświadczeń .
    Nie jestem zbyt przekonana co do pożyczek przez internet . Bardziej preferuję stacjonarne punkty , Jednak przy wyborze kieruję się głownie opiniami znajomych na temat tego parabanku . Jest to niezbędne gdyż chcę się bezpiecznie zadłużyć . Chętnie zajrzę do waszej zaufanej listy.

  3. musialem w wakacje skorzystam z uslug chwilowki i wybralem w tym celu firme sms365. balem sie, ale zaskoczyli mnie pozytywnie – niewiele formalnosci, szybki przelew, wyrozumiala obsluga 🙂 oprocentowanie tez spoko, ogolnie wszystko okej, wiec polecam z czystym sumieniem 🙂

Comments are closed.