Gdzie po kredyt bez BIK przez Internet? 3 propozycje!

Kredyt bez BIK jest stosunkowo jednym z popularniejszych kredytów poszukiwanych przez potencjalnych pożyczkobiorców. Dopisek „bez BIK” oznacza jedynie tyle, że osoby chcące taki kredyt otrzymać w procesie weryfikacji nie będą sprawdzane w bazie Biura Informacji Kredytowej. Negatywna historia kredytowa nie będzie więc miała znaczenia na otrzymanie lub nieotrzymanie świadczenia.

Kredyt przez Internet

kobieta zastanawia się na wyborem
Przedstawiamy trzy firmy oferujące kredyty bez BIK przez Internet.

Wnioskowanie o kredyt w Internecie nie jest już niczym, co zaskakuje. Polacy przyzwyczaili się do tego sposobu pożyczkowania, chociaż nadal osoby w wieku średnim i starsze, mają do takiej formy kredytowania pewne obawy.

W przypadku wnioskowania o kredyt przez Internet, kredytobiorca nie musi odwiedzać siedziby firmy pożyczkowej, czy (rzadziej) banku. Wszystkie formalności załatwiane są „online”. Należy jednak pamiętać o tym, że wymagane będzie przesłanie podpisanej własnoręcznie kopii umowy pożyczki, już po otrzymaniu pożyczki i pozytywnej weryfikacji. Umowa taka jest ważna dla obu stron, szczególnie zaś dla pożyczkobiorcy, dlatego należy pamiętać o jej odesłaniu.

Wymagania dotyczące kredytów przez Internet

Wymagania stawiane przez banki są osobnym tematem, w który nie będziemy się zagłębiać. Banki nie udzielają kredytów w pełni przez Internet. W Internecie możliwa jest tylko wstępna weryfikacja wniosku. Kredytobiorca będzie musiał osobiście pojawić się w oddziale banku i dopełnić wszelkich formalności. W przypadku pożyczek i kredytów pozabankowych najczęściej stawianymi przed klientem wymaganiami są:

  • Limit wieku, zazwyczaj jest to przedział w zakresie od 21 do 65 lat
  • Niekiedy wymagane są dodatkowe dokumenty np. kopia oświadczenia o dochodach lub wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące. Szczególnie o dokumenty takie proszą firmy, które udzielają właśnie pożyczek bez BIK. W ten sposób próbują zabezpieczać własne środki i przyszłą transakcję.
  • Firmy, które nie sprawdzają baz Biura Informacji Kredytowej, często sięgają po wpisy z Krajowego Rejestru Długów

Firmy oferujące prosty kredyt bez BIK przez Internet

Należy stawiać przede wszystkim na parabanki prosperujące w tej branży już od jakiegoś czasu. Dodatkowym atutem jest sprawdzanie opinii o firmach np. w Internecie. Poniższą listę stworzyliśmy dla Państwa wybierając jedynie parabanki i firmy godne zaufania. W Pożyczce Plus łatwo otrzymać pożyczkę chwilówkę bez BIK, Vivus.pl dodatkowo oferuje pożyczki całkowicie darmowe, a ofertę Optima Pożyczki przedstawiamy dla osób poszukujących pożyczki z dłuższym okresem spłaty.

  • Pożyczka Plus: www.pozyczkaplus.pl

Bez BIK i bez zbędnych formalności. Kwoty pożyczek od 150 do 2 500 zł. Limit wiekowy w przedziale od 21 do 70 lat. Wymagane stałe zatrudnienie.

  • Vivus: www.vivus.pl

Kwoty pożyczek od 100 do 3 500 zł na okres do 30 dni. Pierwsza pożyczka darmowa do kwoty 1 200 zł. W Vivus.pl otrzyma pożyczkę każdy w wieku od 20 do 78 lat.

  • Optima Pożyczki: www.optimapozyczki.pl

Otrzymać można od 700 do 3 000 zł dla nowych klientów. Klienci stali pożyczką aż do 6 000 zł. Okres pożyczkowania wynosi 12 miesięcy. Optima jest firmą, która sprawdza klientów w bazach BIK, ale figurowanie w nich nie jest przeszkodą do otrzymania pożyczki. Jest to jedynie dodatkowa informacja dla firmy o stanie finansów danego klienta.