Gdzie dostaniesz pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Pożyczki gotówkowe z założenia są łatwiejsze do otrzymania niż kredyty, ale i tu trzeba przejść odpowiednią weryfikację, która określi, czy klient jest wypłacalny i godny zaufania. Co w przypadku, gdy nie mamy zdolności kredytowej? Czy można otrzymać kredyt, nie mając zdolności? Gdzie takiego szukać?

dolary w dłoni

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to ni mniej, ni więcej nasze realne możliwości spłaty wziętego zobowiązania wraz ze wszystkimi odsetkami i w wyznaczonym terminie. Praktycznie każda instytucja finansowa, zarówno bankowa, jak i pozabankowa, weryfikuje klientów pod tym kątem. Co jednak składa się na zdolność kredytową? Przede wszystkim brane są pod uwagę takie szczegóły jak stałe dochody wpływające na konto – to czy je w ogóle mamy, a także ich wysokość. Oprócz tego, na zdolność wpływają także posiadane inne zobowiązania finansowe: kredyty, pożyczki, karty kredytowe itd.

Dodatkowo brana jest pod uwagę nasza sytuacja życiowa i koszty naszego życia – czy posiadamy mieszkanie i jak duże, czy mamy rodzinę (żonę, męża, dzieci) i jak dużą, jaki jest nasz wiek, zawód. Nie można też zapomnieć o takich kwestiach, jak wysokość kwoty, o jaką wnioskujemy, a także nasza historia kredytową (może być zła lub dobra). Jednym słowem, brane jest pod uwagę wszystko to, co może mieć wpływ na naszą wypłacalność.

Czy można dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Biorąc pod uwagę definicję zdolności kredytowej, warto teraz odpowiedzieć na pytanie, czy jest możliwe otrzymanie pożyczki, gdy jej nie posiadamy? Niestety, ale większość instytucji finansowych weryfikuje swoich klientów pod względem zdolności kredytowej, co oznacza, że osoby mające problemy finansowe praktycznie nie mają szans na otrzymanie pożyczki gotówkowej.

Dotyczy to jednak przede wszystkim banków, które są związane przepisami prawa, aby takie informacje sprawdzać – inaczej wygląda to w przypadku firm pozabankowych. Niezależnie więc od tego, czy będziemy się starać o pożyczki online, czy bezpośrednio w placówce finansowej, możemy mieć szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Oczywiście nie wszędzie taka opcja będzie dostępna, trzeba tutaj więc po prostu poszukać.

Gdzie szukać pożyczki bez zdolności kredytowej?

Znalezienie oferty pożyczek bez weryfikacji zdolności kredytowej nie jest takie łatwe – zdecydowana większość firm pożyczkowych sprawdza swoich klientów, choć w przypadku instytucji pozabankowych, ta weryfikacja jest zdecydowanie mniej szczegółowa. Popularne na rynku są jednak chwilówki bez weryfikacji i możliwe jest otrzymanie ich na podstawie samego dowodu osobistego. Z tego też względu często jest to opcja nie tylko dla osób bez zdolności kredytowej, ale i posiadających zadłużenie. Jest tak, ponieważ niektóre takie firmy nie sprawdzają baz dłużników.

Najłatwiej szukać takich ofert online. W internecie nie brakuje porównywarek i wyszukiwarek pożyczek, które biorą pod uwagę wiele różnych aspektów, w tym także brak zdolności kredytowej.

Jak wziąć pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Chcąc wziąć pożyczkę bez zdolności kredytowej, należy bardzo dobrze się nad tym zastanowić. Takie formy pożyczania są mimo wszystko dość ryzykowne – pożyczki pozabankowe cechują się wyższymi kosztami, niższą możliwą kwotą do pożyczenia, a także krótszym czasem spłaty. Zanim więc wybierzemy konkretną ofertę, trzeba ją dokładnie zweryfikować, policzyć wszystkie koszty, a także zorientować się, czy firma pożyczkowa, która nas zainteresowała, jest godna zaufania.

Należy pamiętać, że rynek pożyczek pozabankowych bardzo się rozwinął przez ostatnie lata – konkurencyjność jest duża i pojawiło się też wiele firm, które można uznać za niezbyt uczciwe. Dzięki ostrożności i rozsądnemu podejściu do tematu będziemy w stanie wybrać taką ofertę, która spełni nasze oczekiwania i jednocześnie nie stanie się przyczyną pogłębienia problemów finansowych.