Freezl – nowa marka wśród firm oferujących pożyczki pozabankowe

Centrum Rozwiązań Kredytowych wprowadziło na rynek nową markę – Freezl. Jest to firma oferująca pożyczki gotówkowe dostępne online. To, co ją wyróżnia i czym stara się przyciągnąć klientów to fakt, iż nie sprawdza BIKu (Biuro Informacji Kredytowej). Dla wielu osób będzie to bardzo dobra wiadomość, która przyciągnie ich do nowopowstałej firmy. Nie jest jednak aż tak kolorowo, firma sprawdza inne bazy dłużników, a mianowicie BIG Infomonitor i KRD (Krajowy Rejestr Dłużników).

Okres spłaty i warunki

Freezl wyróżnia się również okresem spłaty. Zamiast 30 dni na spłatę pożyczki firma oferuje nam 35 dni. Ta pozornie niewielka różnica jest bardzo przydatna, gdyż w tym terminie każda osoba zdąży dostać pensje i bez problemu spłacić pożyczkę. Zdecydowanie ułatwia to również planowanie spłat wszystkich zobowiązań, bo przecież oprócz pożyczki każdy z nas ma do opłacenia comiesięczne rachunki. To ciekawe rozwiązanie z pewnością spodoba się wielu klientom i skłoni ich do skorzystania z oferty Freezl.

zadowoleni i uśmiechnięci młodzi ludzie będą podpisywać umowę
Freezl oferuje pożyczki na okres 35 dni.

Tym, co z kolei może zniechęcić sporo osób jest sposób logowania. Jeśli chcemy złożyć wniosek o przyznanie pożyczki musimy posiadać konto w internetowym serwisie firmy. Niestety, aby je utworzyć zmuszeni jesteśmy do posiadania kolejnego konta w mediach społecznościowych. W grę wchodzi Facebook, Nasza-Klasa i LinkedIn. Wydaję się, że dla wielu osób może być to problemem i zniechęcone mogą zrezygnować z usług marki Freezl.

Sposób ubiegania się o pożyczkę jest już na całe szczęście zbliżony do tych, które znamy z innych firm. Minimalna kwota to 100 złotych, natomiast maksymalna to aż 5000 złotych. Okres spłaty wynosi wspomniane 35 dni. Na początku wybieramy kwotę, którą chcemy pożyczyć, później musimy zarejestrować się w systemie (to właśnie tutaj napotykamy na niedogodność w postaci przymusu posiadania konta w mediach społecznościowych). Kiedy uda nam się zarejestrować musimy wypełnić wniosek, w którym podajemy swoje dane osobowe, numer rachunku bankowe i dane kontaktowe. Jak w niemal każdej firmie oferującej pożyczki przez internet, tutaj również jesteśmy proszeni o weryfikacje naszego konta bankowego. Kolejny krok to oczekiwanie na decyzję firmy. Nasz wniosek jest przetwarzany i weryfikowany. Jeśli decyzja będzie pozytywna pieniądze zostaną przelane na podany wcześniej rachunek bankowy.

Opinia o Freezl

Freezl to marka, która jest nowa na polskim rynku pożyczek internetowych, a przez to ciężko wystawić jej rzetelną opinię. Na pewno na duży minus zasługuje zastosowane rozwiązanie zmuszające do rejestracji w jednym z podanych portali społecznościowych. Plusem z kolei jest dość wysoka kwota maksymalna pożyczki, a także wydłużony do 35 dni okres spłaty. Czas pokaże czy firmie uda się zdobyć uznanie klientów.