Firmowy kredyt na samochód – to się naprawdę opłaca!

Wykorzystując kredyty jako sposoby finansowania firmowych wydatków, można naprawdę dużo skorzystać. Wielu przedsiębiorców codziennie zastanawia się nad sposobami rozwinięcia potencjału swojej firmy, które przełożą się na czysty zysk w postaci zwiększonych obrotów. Nie da się ukryć, że aby ten zysk osiągnąć, trzeba najpierw zainwestować. Sfinansowanie zakupu floty firmowej z kredytu wydaje się rozsądnym postępowaniem w takiej sytuacji.

Jak sfinansować zakup firmowych samochodów?

W niemal każdej firmie auto jest bardzo potrzebne, nawet w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Dzięki samochodowi można szybko załatwić ważne sprawy na mieście lub pojechać do klienta. Nie marnuje się również tym sposobem paliwa w prywatnym samochodzie. Wydatki eksploatacyjne auta służbowego są zawsze niższe, ponieważ można doliczyć koszty paliwa, napraw czy wymiennych płynów do kosztów prowadzenia firmy. Z pewnością dobrze jest mieć służbowy samochód, ale nie trzeba w tym celu wykorzystywać prywatnego. Można pokusić się o kredyt dla firmy na samochód i wtedy zakupić auto nowe lub z komisu tylko na potrzeby firmowe. Banki oferują firmom kredytowanie samochodów nowych, jak i używanych, nawet do kwoty kilkuset tysięcy złotych. Co więcej, możesz tym sposobem zakupić nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarowe, dostawcze, a nawet quady czy jachty!

Czy kredyt firmowy się opłaca?

Bardzo trudno jest w niewielkich przedsiębiorstwach wyodrębnić budżet firmowy przeznaczony specjalnie na zakup samochodów potrzebnych do prowadzenia firmy. Dużo łatwiej jest zakupić auta na kredyt, a następnie spłacać powoli raty, jednocześnie użytkując samochody. Kredyt dla firmy na samochód jest rozwiązaniem bardzo opłacalnym. Po pierwsze, samochód stanowi zabezpieczenie kredytu, dlatego banki oferują kredyty o niższym oprocentowaniu, łatwiejszym do spłaty. Po drugie, raty można wliczyć w koszty firmowe, szczególnie jeśli ustali się je na jednakowym poziomie przez cały okres spłacania – wtedy wydatki na kredyt będą jasne i stałe przez cały czas, co spowoduje, że łatwiej je będzie ponosić. Wreszcie po trzecie, samochody brane na firmę mogą zacząć na siebie zarabiać już od pierwszego dnia po ich zakupie! Tym samym może się okazać, że samochód nie tylko zarobił na spłatę raty kredytu, ale dodatkowo zarobił na firmę, więc wcale nie odczujesz tego, że jest to zakup kredytowany! Osoby, które poszukują tanich i skutecznych rozwiązań w prowadzeniu swojej firmy z zyskiem, powinny się zastanowić nad kredytem na auto do celów firmowych, ponieważ jest to naprawdę korzystny sposób finansowania zakupu firmowego!

Kredyt na samochód – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Jeszcze zanim złożysz do banku wniosek o kredyt dla firmy na samochód, musisz zorientować się, jakie auto będzie ci potrzebne, a następnie wybrać konkretny model u konkretnego sprzedawcy. Wynika to stąd, że wnioskować będziesz o zakup konkretnego produktu na kredyt. Niech to będzie porządny, wysokiej jakości model, który posłuży ci przez kolejne lata i pozwoli na siebie zarobić. Dopóki nie spłacisz ostatniej raty kredytu, samochód będzie stanowił jego zabezpieczenie, wiec nie będziesz mógł go łatwo sprzedać w dowolnej chwili. Banki oferujące kredyt dla firm na samochód wymagają zwykle nie tylko podstawowego ubezpieczenia OC, ale także ubezpieczenia AC, i to wykupionego w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zwróć na to uwagę przy wyborze konkretnej oferty kredytowej, ponieważ wybór korzystnej polisy ubezpieczeniowej w przypadku auta, które będzie w codziennym użytku, jest bardzo ważny i nie wolno zaniedbać tego etapu. Przygotuj się porządnie do wyboru oferty kredytowej, ponieważ jest to zobowiązanie, które będziesz ponosić latami. Jednocześnie nie wahaj się, czy powinieneś zdecydować się na samochód kredytowany przez bank na swoją firmę – szczególnie jeśli dzięki pojazdowi będziesz w stanie zwiększyć obroty swojej firmy, co przełoży się na jej realne wyniki finansowe!