Firma Cashsport – omawiamy zalety i wady

Firma Cashsport istnieje na polskim rynku od niemal dwóch lat, jednak wciąż nie jest popularna. Prawdopodobnie wynika to z braku odpowiedniej kampanii promocyjnej jak na przykład spotów telewizyjnych. Tak czy inaczej warto przyjrzeć się tej firmie, ponieważ proponowana przez nią pożyczka ma sporo zalet. Sprawdźmy, jak wygląda oferta firmy Cashsport i czy warto się nią zainteresować.

banknoty dwudziestu złotowe
Możliwość negocjacji wyróżnia ofertę Cashsport.

Bardzo dużo firm oferuje pierwszą pożyczkę darmową, jest to dobre rozwiązanie, które potrafi przyciągnąć naprawdę wielu klientów. Niestety Cashsport nie zdecydowało się na promocję tego typu. Zamiast tego znajdziemy inną, niespotykaną wcześniej możliwość negocjowania ceny. Firma gwarantuje, że jeśli znajdziemy tańszą ofertę (kwota i okres spłaty musi być taki jak w pożyczce, którą chcemy zaciągnąć w Cashsport) to ta obniży swoją cenę jeszcze bardziej. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, tym bardziej, że z łatwością znajdziemy tańsze pożyczki (Cashsport nie należy do najtańszych pożyczkodawców). Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość negocjacji ceny to okaże się, że firma jest w stanie zaoferować nam stosunkowo niewielkie koszty pożyczki. Decyzja odnośnie przyznania nam pożyczki zapada w około 15 minut. Nie jest to niczym szczególnym, gdyż większość firm działa w ten sam sposób, jednak mogło być inaczej. Jeśli zajdzie taka sytuacja, możemy wydłużyć termin spłaty. Warto wziąć to pod uwagę wybierając pożyczkodawcę, gdyż zawsze może wydarzyć się jakaś nieprzewidziana sytuacja, przez którą nasz budżet zostanie nadwyrężony. Oferta firmy nie zawiera żadnych ukrytych opłat ani tak zwanych haczyków. Wszystko mamy jasno podane i wyliczone.

Co z BIK, BIG i KRD?

Niestety oferta firmy zawiera również kilka wad, które mogą zniechęcić potencjalnych klientów. Po pierwsze Cashsport przeprowadza analizę historii klienta w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG Infomonitor oraz KRD (Krajowy Rejestr Dłużników). Nie jest to niczym dziwnym, jednak osoby, które figurują w tych rejestrach jako niesolidni wierzyciele mogą od razu darować sobie próbę ubiegania się o pożyczkę w firmie Cashsport. Bardzo niska kwota maksymalna pierwszej pożyczki to kolejny minus. Wynosi ona jedynie 500 złotych, a każdą następną (oczywiście po spłacie pierwszej) możemy powiększyć do 1000 złotych. To wciąż naprawdę niewiele. Ostatnim, już mniejszym, ale wciąż minusem jest niewielka ilość kont bankowych, jakie posiada firma, przez co wypłaty trwają dłużej niż u części konkurencji.

Nasza opinia o Cashsport

Jak widać firma Cashsport nie wybija się swoją ofertą ponad propozycje innych firm. Ich warunki można nazwać standardowymi poza niską kwotą maksymalną pożyczki, która niestety wpływa negatywnie na odbiór oferty firmy. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość negocjacji kosztów pożyczki, jednak obawiamy się, że to za mało, by zdobyć większą ilość klientów. Szczególnie, że brak tu również solidnej kampanii promocyjnej.