Exit – pożyczki społecznościowe pod zastaw?

Rynek pożyczek pozabankowych w Internecie ciągle zaskakują czymś nowym. Takim nowym zaskoczeniem jest firma „Exit”, która prosperuje na kształt platformy pożyczek społecznościowych, jednak udostępniając pożyczki pod zastaw. Parabanki z reguły posiadają bardzo podobne oferty pożyczkowe, firma „Exit” w tym przypadku wychodzi jednak przed szereg.

Czym zajmuje się „Exit”?

Exit jest platformą, gdzie pożyczki pozabankowe spotykają się z pożyczkami społecznościowymi. Nie jest to typowa firma pożyczkowa, bowiem parabanki nie działają właśnie w ten sposób. Z tego względu witryna firmy przypomina bardziej witryny firm pożyczek społecznościowych.

człowiek z kalkulatorem w papierach
Exit czyli “nie ma sytuacji bez wyjścia” to kolejna platforma pożyczek społecznościowych.

Jakie pożyczki oferuje Exit?

 • Exit pisze o sobie, że jest „portalem ogłoszeniowym pożyczek”
 • Pożyczki dostępne bez sprawdzania baz BIG, KRD i BIK
 • Pożyczka na dowolny cel
 • Kwota pożyczki i okres spłaty ustalany przez pożyczkobiorcę

Nazwa platformy może nieco dziwić, ale związana jest bezpośrednio z hasłem reklamowym – „Nie ma sytuacji bez wyjścia”.

Jak działają pożyczki społecznościowe?

Social lending czyli pożyczki społecznościowewywodzą się z Wielkiej Brytanii. Pierwszy tego typu serwis nosił nazwę „Zopa” czyli „Zone of possibile agreement”. Parabanki tego typu nie są zwykłymi firmami pożyczkowymi, ponieważ nie posiadają własnych finansów i nie udzielają pożyczek sensu stricte. W zamian za to udostępniają jedynie platformę, na której spotkać się mogą inwestorzy (osoby z nadwyżkami w finansach, które zarabiają na pożyczkach społecznościowych) oraz pożyczkobiorcy (osoby, które chętnie decydują się na taką formę pożyczki pozabankowej w Internecie).

W Polsce pierwsza platforma tego typu powstała dopiero w 2008 roku. W czerwcu 2013 roku było takich firm już sześć. Obecnie do listy serwisów pożyczek społecznościowych dopisujemy również „Exit”.

Dlaczego platforma pożyczek pod zastaw?

Parabanki w Polsce nie oferują pożyczek pod zastaw. Również żadna ze znanych firm pożyczek społecznościowych nie posiada w swojej ofercie takiej możliwości. W tej kwestii „Exit” wybija się na czele innych witryn tego samego pokroju.

Pożyczka pod zastaw jest bezpieczniejsza dla samego inwestora. W przypadku braku spłaty zaciągniętego zobowiązania, inwestor otrzymuje zwrot zainwestowanej kwoty w postaci spieniężonej kwoty ruchomości lub nieruchomości.

Dla pożyczkobiorcy, pożyczka pod zastaw to prosty sposób na otrzymanie bardzo dużej gotówki bez zbędnych formalności i bez weryfikowania w bazach dłużników.

Oferty portalu „Exit”

Wszystkie dostępne oferty pożyczek można obserwować pod linkiem http://www.exitpozyczki.pl/oferty/. Zmieniają się one na bieżąco. Portal nie posiada bazy inwestorów i pożyczkobiorców oraz nie udostępnia możliwości rejestracji czy logowania. Wszystkie osoby, które chcą dać ogłoszenie o swojej pożyczce muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Podobnie jest z inwestorami. Jeśli któraś oferta pożyczki wydaje się inwestorowi ciekawa, powinien on zgłosić swoje zainteresowanie w formularzu kontaktowym.

 • Formularz dla pożyczkobiorców: http://www.exitpozyczki.pl/strefa-klienta/zloz-oferte/
 • Formularz dla inwestorów: http://www.exitpozyczki.pl/strefa-inwestora/zacznij-zarabiac/

Jak skontaktować się z firmą?

Konsultanci firmy pracują codziennie od poniedziałku do soboty w następujących godzinach:

 • Poniedziałek – piątek: 8:30-19:30
 • Sobota: 8:30 – 12:30

Numer kontaktowy: 708 780 658
Koszt za minutę połączenia wynosi 4,92 zł z VAT-em.

3 thoughts on “Exit – pożyczki społecznościowe pod zastaw?

 1. Witam, czy ktoś korzystał już z firmy exit pożyczki? Jak na razie widzę same pozytywne opinie ale wolałabym się upewnić. Potrzebuję 5 tys. zł

  1. Ja korzystałem z uslug tej firmy i z czystym sumieniem moge ja polecic. Jedna z nie wielu firm ktore nie próbują tylko naciągnąć a takich to ze swieca szukac.

 2. Super portal. Skorzystałem z ich usług już po raz drugi. Inwestorzy bardzo życzliwi, nie windują oprocentowania, jest tańsze niż w bankach. Śmiało dzwońcie na infolinię exitpozyczki.pl

Comments are closed.