Co wpływa na wysokość OC? Jak wybrać najlepszą ofertę? Sprawdź

Wysokość ubezpieczenia OC jest uzależniona od wielu rozmaitych czynników. Wielki wpływ na ogólną kwotę polisy mają osiągnięte zniżki. Dużą wagę należy przykładać również do wyboru konkretnego ubezpieczyciela, ponieważ w pewnym momencie może się okazać, że koledzy z pracy płacą dużo mniej pieniędzy. Przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych wyjaśnią zainteresowanym wszelkie kwestie związane z wysokością ubezpieczenia OC, więc warto korzystać z ich pomocy.

W jaki sposób wybrać najkorzystniejszą ofertę OC?

Najkorzystniejszą ofertę OC można dobrać m.in. po rozmowach z innymi kierowcami lub też własnymi znajomymi. Porównanie konkretnych ofert na podstawie zebranych danych nie powinno być trudne, a może znacznie obniżyć Twoje wydatki.

Ciekawą opcją jest również ranking OC. Dzięki profesjonalnie stworzonemu rankingowi, można dowiedzieć się, które konkretnie oferty warto rozważać w pierwszej kolejności. W jednym miejscu znajdują się wszystkie najważniejsze opcje, które można sobie swobodnie porównać, np. w zakresie cenowym.

Co konkretnie wpływa na całkowitą wysokość polisy OC?

Wpływ na całkowitą wysokość polisy OC ma wiele różnych elementów w tym przede wszystkim:

  • wiek kierowcy – im młodszy jesteś, tym stawka będzie dla ciebie wyższa. Zniżki otrzymujesz wraz z każdym kolejnym rokiem, więc liczy się tutaj doświadczenie,
  • staż posiadania prawa jazdy – młodsi kierowcy nie mogą liczyć na najkorzystniejsze oferty – takie przywileje skierowane są do tych osób, które spędzili za kółkiem długie lata,
  • stan cywilny oraz dzieci – jeśli jesteś małżonkiem i masz w domu dzieci, ubezpieczyciel uważa, że jeździsz rozważniej i bezpieczniej, dlatego będą ci przysługiwać większe zniżki,
  • wielkość miasta – w większych miastach wysokość polisy OC jest najwyższa, tyczy się to np. Warszawy, Krakowa czy też Poznania.

Jak widać warto wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Mniej zorientowane osoby w pierwszej kolejności powinny sięgnąć po internetowy ranking OC, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można sprawdzić najbardziej atrakcyjne oferty na rynku, porównując ich różne parametry. Kluczowe okaże się także wsparcie specjalistów, a więc osób zatrudnionych w towarzystwach ubezpieczeniowych. Im dłużej będziesz jeździł samochodem, tym większe zniżki będą Ci przyznawane, więc bądź cierpliwy, a na pewno Ci się to opłaci. Całkowitą wysokość polisy OC można sobie swobodnie wyliczyć przy pomocy ogólnodostępnego i prostego w obsłudze kalkulatora OC.