Co się stało z rewolucją płatności przez Internet?

Popularne dotychczas przelewy online tracą powoli swoją moc. Sukcesywnie zostają zastąpione innymi formami płatności. Nasze zakupy stale się zmieniają. Dostępność nowych form realizowania płatności sprawia, że ich znajomość i popularność stale wzrasta. Bez gotówki zapłacimy zarówno w sklepie internetowym, jak i w taksówce czy na stacji.

Nowoczesne formy płatności

Z roku na rok na popularności przybierają płatności przez Internet. Nowoczesne formy płatności dostosowują się do stale zmieniającego się trybu naszego życia. Pęd, ogromna ilość obowiązków oraz postęp technologiczny sprawiają, że zmieniają się niemal wszystkie aspekty naszego codziennego życia. W inny sposób robimy również zakupy oraz inaczej za nie płacimy.

karta płatnicza
Płatności przez Internet również nie pozostają obojętne wobec tych zmian. Dotychczas najpopularniejszą formą płatności bezgotówkowych były przelewy online. Dziś powoli ustępują one miejsca nowocześniejszym formom realizowania transakcji.
Wychodząc na zakupy, czy spędzając czas w sklepach internetowych nie musimy mieć już ani gotówki ani karty płatniczej. Jak możemy zapłacić? Wykorzystując między innymi urządzenia kompatybilne z aplikacją mobilną naszego banku:

  • smartfon,
  • smartwatch.

Jeszcze kilka lat temu, robiąc zakupy w osiedlowej kwiaciarni lub podróż taksówką, nie wyobrażaliśmy sobie, aby zapłacić bez wykorzystania gotówki. Dziś zakupy niemal w każdym sklepie odbywają się bez użycia gotówki.

Płatności przez Internet

Przelewy online to niezbędna w codziennym życiu forma realizacji płatności. Korzystamy z nich ciągle, dokonując opłat za rachunki, inne comiesięczne zobowiązania, czy finalizując płatność za zakupy internetowe.
Sklepy internetowe oferują swoim klientom wiele sposobów na dokonanie opłaty. Swobodny wybór i dostępność różnorodnej oferty sprawia, że każdy konsument może dostosować formę płatności do swoich potrzeb i oczekiwań. Warto zaznaczyć, że serwisy transakcyjne stale dokładają wszelkich starań, aby wszystkie transakcje przebiegały nie tylko sprawnie i szybko, ale przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Zalety bezgotówkowych form płatności

Choć te nowoczesne formy płatności niekiedy budzą wiele wątpliwości, są jednak bezpieczne. Mimo ich dużej popularności, stale duża ilość osób sporadycznie korzysta z tych form realizacji transakcji. Stale rozwijająca się i udoskonalana technologia gwarantuje, że te niepewności i obawy są zupełnie niepotrzebne. Jakie zalety mają przelewy online? Przede wszystkim należą do nich:

  • wygoda – z nowoczesnych form płatności możemy płacić wszędzie, zarówno przez Internet, jak i w sklepach stacjonarnych,
  • komfort – korzystając z internetowych form płatności nie musimy nosić przy sobie karty – wystarczy smartfon z dostępem do Internetu i aplikacji banku,
  • bezpieczeństwo – wszystkie płatności dokonywane tymi metodami są zabezpieczane, a dane dotyczące samej płatności i użytkownika są szyfrowane. To sprawia, że transakcja przebiega bez żadnych zbędnych utrudnień.

pisanie na laptopie

Jaką formę płatności wybrać?

Ogrom dostępnych form płatności przez Internet sprawia, że podjęcie decyzji i wybór najlepszej nie należy do najłatwiejszych. Na rynku wyróżniamy między innymi:

  • usługę BLIK,
  • płatności telefonem lub zegarkiem,
  • przelewy online,
  • wirtualny portfel.

Podjęcie decyzji, która z tych form płatności wybrać, będzie z pewnością opierała się na Twoich oczekiwaniach i potrzebach. Jeśli nie rozstajesz się ze swoją kartą płatniczą tradycyjne przelewy online będą dla ciebie najlepszą opcją. Jeśli jednak częściej masz przy sobie smartfon ze ściągniętą aplikacją mobilną Twojego banku, to wtedy formy płatność, które wykorzystują te narzędzia, będą najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wybór formy elektronicznej postaci zależy całkowicie od Ciebie i od Twoich preferencji zakupowych.