Chcesz sprawdzić firmę Otopożyczka? Przeczytaj naszą opinię

zmartwiona kobieta Otopożyczka.pl jest bliżej nieokreśloną firmą, czy dokładnie rzecz biorąc – marką. Niestety na oficjalnej witrynie nie można odnaleźć żadnych wiadomości o jej cechach prawnych, wydaje się więc, że jest to zwykła statyczna strona bez możliwości pobrania pożyczki.

Czy Otopożyczka rzeczywiście udziela pożyczek?

Otopożyczka dostępna pod poniżej podanym adresem internetowym nie jest firmą pożyczkową, a jedynie witryną pośredniczącą w udzielaniu pożyczek przez inne firmy.

  • http://www.otopozyczka.pl

Tak naprawdę jednak, czego nie dowiemy się z głównej strony firmy, pośredniczy ona tylko w udzielaniu pożyczek przez znaną i największą chyba na polskim rynku finansowym – firmę Provident. Po kliknięciu w przycisk mający pomóc w złożeniu wniosku, zostajemy bezpośrednio przeniesieni do strony rejestracyjnej firmy Provident. Co ciekawe jednak, firma reklamuje bannerami na swojej stronie inną firmę pożyczkową – Wongę (wonga.pl).

Otopożyczka czy Otopożyczki?

Należy niezwykle uważać składając swój wniosek poprzez witrynę Otopożyczka. W sieci bowiem istnieje identyczna strona z prawie identyczną nazwą pod adresem:

  • www.otopozyczki.pl

Jesteśmy bardzo zdezorientowani, czy jest to nadal strona Otopożozyczka, zarządzana także przez Providenta, czy to bardzo udana próba wyłudzania danych osobowych. Niezwykle zastanawiające jest to, że po kliknięciu w banner „Jestem zainteresowany” nie zostaniemy bezpośrednio przeniesieni na stronę Providenta (jak na oryginalnej stronie Otopozyczka.pl), a w podobnym wyskakującym okienku zapytani o nasze najbardziej prywatne i poufne dane:

  • Imię i nazwisko
  • PESEL
  • Numer telefonu
  • Adres e-mail

Dodatkowo malutką czcionką zaznaczone jest, że wyraża się zgodę na przekazanie danych innym firmom, „partnerom” i wysyłanie nam za ich pośrednictwem ofert, zarówno mailowo, jak i telefonicznie.

Najgorsze jest jednak to, że strona nie jest szyfrowana i informacje nie są przesyłane za pomocą protokołu https, a to znaczy, że nie są w ogóle chronione i właściwie „każdy” w sieci ma do nich dostęp!

Czy Otopożyczka ma jakąś specjalną ofertę?

Wydaje się, że zaprezentowana na stronie Otopozyczka.pl oferta nie różni się od normalnej oferty Providenta. Jest to po prostu następny sposób na zdobycie większej liczby klientów. Mamy więc do wyboru pożyczkę, która charakteryzuje się następującymi cechami:

  • Pożyczka od 300 do 7000 zł
  • Raty tygodniowe: od 30 do 90 rat

Kontakt z przedstawicielem serwisu

Przedstawicielem serwisu Otopozyczka.pl jest Pion BXP.pl w fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Z administratorem serwisu skontaktować się można tylko drogą mailową, na podany poniżej adres:

  • E-mail: kontakt@otopozyczka.pl

W naszej opinii, jeśli szukają Państwo szybkiej pożyczki, powinni Państwo wybrać inną firmę pożyczkową lub wniosek składać bezpośrednio w firmie Provident. Istniejące dwie wersje strony, brak porotkołu https, oraz nieudzielanie informacji (a więc tajenie prawdy) o działalności strony (tylko pożyczki w Provident), zarabianie na reklamach – wszystkie te cechy sprawiają, że witryna Otopozyczka nie wydaje się rzetelna.

Zapraszamy do zostawiania własnych opinii i komentarzy!