10 firm: Pożyczka na dowód bez zaświadczeń przez Internet

Znajdując się w trudnej, skomplikowanej sytuacji materialnej, poszukujemy często pomocy natychmiastowej i błyskawicznej. Banki działając wolno, trzymając się kurczowo przepisów prawa bankowego i nakładając coraz to nowe restrykcje, nie wydają się nam – Polakom, instytucjami, gdzie możemy „załatwić” wszystko „od ręki”. W tą niszę pożyczkową, szczególnie w przypadku pożyczek niewielkich, szybkich, „na już”, weszły kilkanaście lat temu parabanki, które dopiero dzisiaj cieszą się największą popularnością.

tabela, kalkulator i kawa
FinansowaParabola.pl przedstawia 10 firm oferujących pożyczki na dowód bez zaświadczeń przez Internet.

Pożyczka na dowód w Internecie?

Potrzebując szybkiej gotówki na załatanie dziury budżetu domowego, zakup nowego sprzętu, czy nagły, niespodziewany wydatek warto zainteresować się pożyczkami pozabankowymi. W Internecie prym wiodą firmy pożyczkowe, które oferują najczęściej pożyczki chwilówki z krótkim okresem spłaty.

Nie wszystkie parabanki pozwalają jednak na pobranie pożyczki jedynie na dowód, bez zbędnych formalności i dodatkowych kroków. Również wśród tych, które dają taką możliwość znajdziemy takie, w których regulaminie łatwo znaleźć zapis o możliwym przymusie dostarczenia innych dokumentów np. oświadczenia o dochodach albo wyciągu z konta bankowego za ostatnie „x” miesięcy. W ten sposób firmy pożyczkowe zabezpieczają się, dając sobie możliwość wyboru jedynie klientów, którzy wzbudzają zaufanie i nie będą mieli problemów z przyszłą spłatą zaciągniętej pożyczki.

Kto udzieli pożyczkę bez zaświadczeń?

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń przez Internet możliwa jest do uzyskania w następujących firmach (wszystkie wyniki posegregowane są alfabetycznie według nazwy firmy):

Nazwa firmy
Max. kwota pożyczki [zł]
Darmowa pożyczka
Weryfikacja danych
Wyślij wniosek
vivus
5 000
2 500
BIG InfoMonitor, ERIF BIG, KRD, BIK
wniosek

net credit logo
4 000
2 000
BIG InfoMonitor, ERIF BIG, KRD, BIK
wniosek
filarum
4 000
1 000
BIG, BIG InfoMonitor, ERIF BIG, KRD, BIK
wniosek
kredito24
3 000
nie
BIG InfoMonitor, ERIF BIG, KRD, BIK
wniosek
sms365
3 000
200
BIG InfoMonitor, KRD, BIK
wniosek
ferratumbank
5 000
nie
ERIF BIG, KRD
wniosek
pozyczkaplus
5 000
1 000 za 10 zł
BIG InfoMonitor, ERIF BIG, KRD
wniosek
halopozyczka
4 000
2 000
BIG, BIG InfoMonitor, KRD, BIK
wniosek
alfa kredyt
3 000
1 500
BIG InfoMonitor, KRD, BIK
wniosek
smarpozyczka
3 000
1 000
BIG, ERIF BIG, KRD, BIK
wniosek

Dodatkowe wymagania

Firmy oferujące prostą pożyczkę bez zaświadczeń przez Internet również mogą stawiać inne, dodatkowe wymagania przed swoimi pożyczkobiorcami. Smart Pożyczka wymaga stałego zatrudnienia, jednak nie prosi o żadne „oficjalne” dokumenty, wymagany jest również brak wpisów w bazach dłużników. Łatwy Kredyt za to sprawdza „wewnętrznie” zdolność kredytową swoich pożyczkobiorców, a Vivus i Alfa Kredyt wymagają pozytywnej historii kredytowej w dostępnych bazach (BIG).