Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Na polskim rynku finansowym pojawia się coraz więcej instytucji, które pożyczają pieniądze. Wiele z nich reklamuje swoje usługi jako „pożyczki bez BIK”, „pożyczki bez zaświadczeń” czy „pożyczki dla każdego”. Jak z pewnością można się domyślić wiele z tych haseł jest, delikatnie mówiąc, nie do końca prawdziwych, jednakże w każdym z nich jest również ziarnko prawdy. Dzięki temu „ziarnku” również osoby zadłużone i posiadające wyrok komorniczy mają szanse na pożyczkę.

Informacja o wyroku komorniczym

seniorzyW pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że zaledwie nieliczne instytucje finansowe mają w swoich regulaminach zapis o dostępności pożyczek i kredytów dla osób posiadających wyroki komornicze. Większość z nich nie posiada zapisów dotyczących tej tematyki, ponieważ nie są one uprawnione do pozyskiwania tego rodzaju informacji. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju dane możemy samodzielnie przekazać firmom pożyczkowym, często zupełnie nieświadomie. Jedną z możliwości uzyskania informacji o ściąganiu należności przez komornika jest udostępnienie firmie pożyczkowej wyciągu ze swojego konta. Jest to dokument często podawany jako jeden z obowiązkowych przy zaciąganiu pierwszego zobowiązania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że informacja o wyroku komorniczym z pewnością nie pomoże nam uzyskać pożyczki w żadnej firmie pożyczkowej.

Rejestry dłużników

Znacznie większym problemem niż wyrok komorniczy może okazać się zapis o zadłużeniu w rejestrach dłużników. Duża część osób, które mają wyroki komornicze znajduje się również w takich wykazach, a te są sprawdzane przez pracowników firm pożyczkowych. Wprawdzie obecnie niewiele parabanków korzysta z usług Biura Informacji Kredytowej, gdzie znajdują się najdokładniejsze informacje dotyczące zadłużenia wnioskodawców, ale w zamian korzystają z wielu ogólnodostępnych rejestrów dłużników. Pracownicy firmy pożyczkowej sprawdzając takie spisy mogą znaleźć informacje o zadłużeniu i z tego powodu nie udzielić wnioskodawcy pożyczki.

Pożyczki dla osób zadłużonych

Firmy, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym oraz posiadającym wyroki komornicze ponoszą ogromne ryzyko, za które płacą pożyczkobiorcy, o czym należy pamiętać. Tym samym decydując się na pożyczenie pieniędzy w parabanku należy być przygotowanym na wysokie prowizje, oprocentowanie, a nierzadko również inne opłaty takie jak np. ubezpieczenie pożyczki. Suma wszystkich tych opłat może okazać się bardzo wysoka. Dlatego osoby zadłużone powinny dobrze zastanowić się przed zaciągnięciem kolejnego długu.

9 komentarzy
 1. 29 stycznia 2014
 2. 29 stycznia 2014
 3. 2 lutego 2014
 4. 3 lutego 2014
 5. 13 marca 2014
  • 23 czerwca 2014
  • 28 października 2014
 6. 20 czerwca 2014
  • 2 czerwca 2015

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *